2018/2019Wiktor Żurakowski z klasy 3G zdobył 1. miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego Wie weit bist du jetzt? organizowanym przez 3 LO w Świdnicy. 

MAJA SKÓRSKA z klasy 8 została FINALISTKĄ WYRÓŻNIONĄ  w IX Międzypowiatowym Konkursie „Mały Poliglota" organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu.

Finał X Powiatowych Potyczek z Językiem Angielskim i Niemieckim „Check Your English/Prüfe Dein Deutsch”LAUREATAMI KONKURSU ZOSTALI:
II.miejsce – MONIKA MUCHA (Społeczna Szkoła Podstawowa w Świdnicy)
III. miejsce – JULIA CZYŻ (Społeczna Szkoła Podstawowa w Świdnicy)
Trzy równorzędne wyróżnienia zdobyli m.in
Kalina Kwiecień (Społeczna Szkoła Podstawowa w Świdnicy
 

Wspaniały sukces Kaliny Kwiecień z klasy 8 . Nasza uczennica została laureatką finału wojewódzkiego konkursu języka angielskiego Zdolny Ślązaczek 2019! 
 
 
II miejsce w XVII Świdnickim Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym w kategorii "starsi" dla Marii Maślukiewicz z klasy III G
II miejsce w XVII Świdnickim Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym w kategorii "młodsi" dla Anny Kowalczyk z klasy VI
1. miejsce w I Rundzie Dolnośląskiej Ligi 3D łucznictwa sportowego w kategorii 14-18 lat dla Sebastiana Dolaty z klasy 3g
Mikołajkowe zawody pływackie dla klasy 1-8 SP.
III miejsce w swojej kategorii wiekowej zdobył Bartek Brania z klasy 4 

Kalina Kwiecień z klasy 8 została finalistką Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego ZDOLNY ŚLĄZACZEK

Monika Manowska z klasy 3 gimnazjum zakwalifikowała się do finału XII Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego ZDOLNY ŚLĄZAK! 


Kwalifikacja do 2. etapu XI Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego UNION JACK CONTEST+. Kalina Kwiecień, Maja Skórska i Monika Mucha z klasy 8 oraz Monika Manowska i Maria Maślukiewicz z klasy 3 gimnazjum.

3. miejsce w turnieju z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości, w którym wzięły udział pięcioosobowe drużyny ze wszystkich świdnickich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Maja Mikosik i Marek Bujak z klasy VII oraz Karolina Koźmińska,Monika Mucha i Maja Skórska z kl.VIII. 
1. miejsce w III Rundzie Dolnośląskiej Ligi Łucznictwa Sportowego w kategorii junior dla Sebastiana Dolaty z klasy 3g
3. miejsce w Strefowym Turnieju Warcab stupolowych w ramach XIX Wojewódzkich Igrzysk LZS dla Martyny Mirochy z klasy VIII.
Wyróżnienie dla Kaliny Kwiecień, Mai Skórskiej i Moniki Muchy - uczennic klasy VII w Międzyszkolnej Grze Historyczno-Literackiej "Tropiąc Historię" zorganizowanej w ramach obchodów 100 - lecia odzyskania niepodległości.