Aktualności

FINAŁ XI POWIATOWYCH POTYCZEK Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM I NIEMIECKIM „CHECK YOUR ENGLISH / PRÜFE DEIN DEUTSCH”

niedziela, 01 marca 2020

27 lutego 2020 r. odbył się finał XI Powiatowych Potyczek z Językiem Angielskim i Niemieckim „Check Your English/Prüfe Dein Deutsch” dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych miasta  Świdnicy i powiatu świdnickiego.  Organizatorem konkursu jest Społeczna Szkoła Podstawowa Fundacji „Naszej Szkole” w Świdnicy. 

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy, szkolny przeprowadzony został w poszczególnych placówkach. Na podstawie nadesłanych protokołów szkolnych organizatorzy zakwalifikowali do etapu powiatowego trzyosobowe drużyny złożone z uczestników, którzy uzyskali najwyższe noty. 04 lutego 2020 r. piętnastu uczniów zmierzyło się z testem pisemnym w zakresie języka angielskiego i niemieckiego. Uczestnicy indywidualnie rozwiązywali zadania z zakresu rozumienia tekstu słuchanego i czytanego, znajomości gramatyki i słownictwa oraz wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Wszyscy spotkali się ponownie 27 lutego, aby przystąpić do części ustnej, w której rywalizowali drużynowo. Zespoły zaprezentowały trzyminutowe wystąpienia w języku angielskim, a ich tematem przewodnim byli sąsiedzi, czyli NEIGHBOURS. Sąsiad zorganizował imprezę życia na zakończenie szkoły, super DJ, muzyka, zabawa. OK…., ale jak tu wytrzymać gdy z samego rana trzeba wstać? Piękna okolica, wspaniałe domki, ogródeczki….. no właśnie ogródeczki. Nie każdy na nie zasługuje. Są tacy co nie potrafią nawet utrzymać porządku , a ten zapach….? Fuuuuu. I tu wkraczają sąsiedzi! Ludziom to się w głowach poprzewracało, żeby dzikie zwierzęta w domu trzymać?!!! Co z naszymi pieskami? Trzeba zrobić porządek z tym sąsiadem. I z takimi problemami musieli sobie poradzić uczestnicy Potyczek J

Jury oceniało wypowiedzi pod kątem zgodności z tematem, umiejętności prowadzenia dyskusji, płynności wypowiedzi, bogactwa leksykalnego, poprawności gramatycznej oraz poprawnej wymowy. W składzie jurorów pracowali: Lavette Kowalczyk, native speaker prowadząca zajęcia w Społecznej Szkole Podstawowej, Hanna Turek, wicedyrektor i nauczyciel matematyki w języku angielskim oraz Magdalena Wintoniak, nauczyciel jezyka angielskiego. O ostatecznym wyniku Potyczek decydowała łączna suma punktów uzyskanych przez uczestników w etapie pisemnym i ustnym.

 LAUREATAMI KONKURSU ZOSTALI:

I.miejsce – MAŁGORZATA MUCHA (Społeczna Szkoła Podstawowa w Świdnicy)

II.miejsce – MAREK BUJAK (Społeczna Szkoła Podstawowa w Świdnicy)

III. miejsce – EMILIA WITKO (Społeczna Szkoła Podstawowa w Świdnicy)

 

Dwa równorzędne wyróżnienia zdobyli:

Oliwier Krawczyk (Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdnicy)

Daria Kwiecińska (Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy)

 

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom oraz ich opiekunom! J

Laureaci i wyróżnieni otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Fundację „Naszej Szkole” w Świdnicy, wydawnictwa językowe: Oxford University Press, Pearson, Egis oraz Macmillan Polska. Konkurs został wpisany do rejestru konkursów Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, a więc laureaci otrzymają również dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych,

Dziękujemy organizatorom konkursu: Sylwii Lubienieckiej, Magdalenie Wintoniak i Katarzynie Bajcar, nauczycielom języka angielskiego i niemieckiego w Społecznej Szkole Podstawowej w Świdnicy.