Aktualności

VIII Międzyszkolne Rozgrywki Sudoku

piątek, 31 stycznia 2020

Kolejne starcie specjalistów od rozwiązywania łamigłówek sudoku  za nami.

Uczniowie  z sześciu świdnickich podstawówek spotkali się u nas, aby zmierzyć się z tą niezwykle wciągającą grą. Po szkolnych eliminacjach wyłoniono 20 zawodników, którzy 30.01.2020 przystąpili do rywalizacji. 

Uczestnicy konkursu rozwiązywali sudoku klasyczne 4x4, 6x6 i 9x9, a także sudoku diagonalne i nieregularne. O kolejności zajmowanych miejsc decydowało poprawne wypełnienie łamigłówek i czas ich rozwiązania. Po zaciętych dwurundowych zawodach wyłoniono najlepszych zawodników w trzech kategoriach.

W klasach 3-4 tytuł Mistrza Sudoku otrzymał Wojciech Piotrowski z SP 4, drugie miejsce zajęła Amelia Jelińska ze Społecznej Szkoły Podstawowej, zaś trzeci był Stanisław Kruk z SP 105.

W klasach 5-6 miano Mistrza Sudoku przypadło w udziale Bartoszowi Brani ze Społecznej Szkoły Podstawowej, druga była Hanna Kiebuła z SP 4, z kolei trzecie miejsce zajął Adam Kownacki ze Społecznej Szkoły Podstawowej.

W klasach 7-8 Mistrzem Sudoku została Maja Banaszak z SP 1, wyprzedzając drugą Dominikę Turek ze Społecznej Szkoły Podstawowej oraz trzeciego Michała Nowickiego z SP 6.