Aktualności

Wycieczka do Fabryki Bombek

piątek, 08 listopada 2019

8 listopada klasy: 1, 3a i 3b udały się do Fabryki Bombek. W Złotoryi znajduje się najstarsza w Polsce fabryka szklanych ozdób choinkowych, czyli bombek. Fabryka została założona w 1953r. Ozdoby choinkowe produkowane w Złotoryi zdobią choinki w Pałacu Prezydenckim, parlamencie polskim i holenderskim. Uczniowie zwiedzili fabrykę i dowiedzieli się jak powstają szkalne ozdoby.

Uczniów zachwycił dział Dmuchalni, gdzie wykwalifikowani dmuchacze mogą stworzyć dowolny kształt bombki, ponieważ szkło w temperaturze 650 stopni Celcjusza zaczyna być bardzo plastyczne.

Kiedy wydmuszka się schłodzi rozpoczyna się proces srebrzenia bombki. Następnie bombki przechodzą do działu Dekoratorni. Ostatnim działem jest Pakownia.

Po zwiedzeniu fabryki uczniowie udali się na warsztaty, gdzie samodzielnie ozdobili świąteczne bombki. Własnoręcznie wykonane ozdoby dzieci zabrały na pamiątkę do domu. Wszystkich zachwyciły bombki wykonane z najwyższej jakości szkła, srebra i lakierów. Te ręcznie malowane cudeńka są rozpoznawane na całym świeci.

Wiele radości sprawiła dzieciom wizyta w firmowym sklepie, gdzie uczniowie zakupili sobie ozdoby choinkowe.  Dzieciom szczególnie podobały się bombki z postaciami Disneya. Od kultowej Myszki Miki, po chyba najbardziej popularnych obecnie bohaterów bajki ,,Kraina Lodu".

Zapraszamy do galerii zdjęć!!!