Aktualności

Weterynarz - pasja czy powołanie? OTK dz. 3

niedziela, 27 października 2019

Dzień III

W ramach obchodów OTK w Społecznej odbyły się inspirujące pogadanki z przedstawicielami różnych zawodów. Spotkania te zostały podzielone na dwa rodzaje, dla klas młodszych i starszych. Młodsi uczniowie poznawali zawody, zaś starsze klasy, miały okazję poznać pracę w danym zawodzie od podszewki, a także ścieżkę edukacyjną.

 

Zarówno dzieci, jak i dorośli kochają zwierzęta i każdy z nas na swój sposób okazuje czworonogom swoją troskę i przyjaźń, dlatego wśród gości, którzy wykonują ciekawą, pełną pasji, pracę nie mogło zabraknąć wterynarza.

 

W trzecim dniu OTK uczniowie Społecznej spotkali się z panią Karoliną Białas, weterynarzem z lecznicy "Arka" w Świdnicy. Pani Karolina w bardzo ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o zawodzie, w którym pracuje. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób zostaje się lekarzem weterynarii oraz jakimi narzędziami posługuje się weterynarz w swojej pracy, a nawet kilka z nich pani weterynarz przyniosła ze sobą. Przekazała dzieciom różne ciekawostki na temat zwierząt podkreślając, że zwierzęta nie są zabawkami. Tak samo jak człowiek chorują, cierpią i potrzebują z naszej strony opieki i troski. Weterynarz przypomniała również o konieczności szczepienia zwierząt i o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontakcie ze zwierzętami.

 

Naszym uczniom bardzo podobało się spotkanie z panią weterynarz. Dzieci chętnie zadawały pytania na tematy związane ze zwierzakami, a uczniów ze starszych klas szczególnie interesowała ścieżka edukacyjna w zawodzie weterynarza.