Aktualności

Zawód lekarza - pasja czy powołanie? OTK dz. 1

niedziela, 27 października 2019

W dniach od 21 do 25 października Społeczna Szkoła Podstawowa w Świdnicy uczestniczyła w obchodach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2019. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Pasja, profesja, powołanie”.

 

Dzień I

W ramach obchodów OTK w Społecznej odbyły się inspirujące spotkania z przedstawicielami różnych zawodów. Spotkania te zostały podzielone na dwa rodzaje, dla klas młodszych i starszych. Młodsi uczniowie poznawali zawody, zaś starsze klasy, miały okazję poznać pracę w danym zawodzie od podszewki, a także ścieżkę edukacyjną.

Pierwszym gościem, który nas odwiedził była pani doktor neonatolog, Justyna Pakuła ze świdnickiego szpitala "Latawiec".

Podczas spotkania z klasami młodszymi, pani doktor opowiedziała o tym jak wygląda praca lekarza, ale także o tym, jak funkcjonuje szpital i kto w nim pracuje.

Ze względu na to, że dość spora grupa naszych uczniów rozważa swoją ścieżkę kariery związaną z medycyną, pani doktor spotkała się również ze starszymi klasami, aby opowiedzieć im o swojej drodze zawodowej. Uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych próbowali rozstrzygnąć spór czy praca lekarza to pasja czy powołanie? Na szczęście, wszyscy jednomyślnie stwierdzili, że bez względu na stanowisko czy rodzaj wykonywanej pracy, bez wkładania serca w to co się robi, ciężko być dobrym pracownikiem.