Aktualności

Kolejne sukcesy w języku angielskim!

niedziela, 10 marca 2019

Nasi uczniowie nie dają nam odpocząć! :)

 Dopiero co informowaliśmy o sukcesie Kaliny Kwiecień w finale wojewódzkim konkursu języka angielskiego Zdolny Ślązaczek, a już otrzymaliśmy kolejne dobre wiadomości! :)

W rozegranym w ubiegłym tygodniu  XI Międzypowiatowym Konkursie Języka Angielskiego „SZCZĘŚLIWA DWUNASTKA”, organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Wałbrzychu laureatem III.miejsca został Maciej Wiciński z klasy 3G!. Maciej jako ubiegłoroczny laureat konkursu „Mały Poliglota” rywalizował o miejsce na podium z dwunastką podobnie wyróżnionych uczniów. Sukces gwarantuje mu dodatkowe punkty rekrutacyjne do szkoły ponadpodstawowej! :) Serdeczne gratulacje dla Macieja i opiekuna,  p. Sylwii Lubienieckiej. :)

Jednocześnie miło nam poinformować, że w I. etapie tegorocznego konkursu „Mały Poliglota”, również organizowanego przez I Liceum w Wałbrzychu wzięło udział pięciu ósmoklasistów naszej szkoły. Etap ten polegał na rozwiązaniu testu z zakresu języka angielskiego. Wzięło w nim udział około stu uczniów powiatu wałbrzyskiego i świdnickiego. Nasze uczennice, Karolina Koźmińska i Maja Skórska znalazły się w gronie 25 uczniów zaproszonych do II.etapu!!  Trzymamy kciuki za wyniki dziewcząt, które tym razem poza językiem angielskim rozwiązywały zadania z drugiego wybranego języka obcego oraz..języka fikcyjnego! O rezultatach poinformujemy niebawem!

Społeczna językami stoi! :)