Aktualności

Eliminacje szkolne do X Powiatowych Potyczek z Językiem Angielskim i Niemieckim

poniedziałek, 25 lutego 2019

Zakończyły się eliminacje szkolne do X Powiatowych Potyczek z Językiem Angielskim i Niemieckim "Check Your English/Prufe Dein Deutsch", których jesteśmy organizatorami! Wśród trójki najlepszych ósmoklasistek z naszej szkoły znalazły się:

1.Monika Mucha, 2.Julia Czyż i 3.Kalina Kwiecień.  Dziewczęta będą nas reprezentowały w etapie powiatowym, który odbędzie się 01. i 07.marca. Będziemy wtedy gościć najlepszych uczniów ze szkół świdnickich i powiatu świdnickiego oraz ich opiekunów. W części pisemnej tegorocznych Potyczek uczestnicy zmierzą się jednocześnie z językiem angielskim i niemieckim. Będą rozwiązywali zadania z zakresu rozumienia tekstu słuchanego i czytanego, znajomości gramatyki i słownictwa oraz wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. W części ustnej 3-osobowe drużyny z każdej szkoły zaprezentują kilkuminutowe wystąpienia w języku angielskim na wylosowane zagadnienia. 
Rywalizacja z pewnością będzie zacięta! Szczególnie, że nasz konkurs został wpisany do rejestru konkursów Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i laureatom będą przysługiwały dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
Trzymamy mocno kciuki za naszą ekipę!</div> 
</div>
        
		</div>
		<!-- koniec left --> 
		
		<!-- start right -->
		<div id=