Aktualności

Mikołajki w klasie 3

czwartek, 06 grudnia 2018

W poszukiwaniu Mikołaja

Klasa 3 rozpoczęła dzień wizytą w kinie na bajce GRINCH. Uśmialiśmy się do łez. Po zakończonym seansie dzieci otrzymały drobne upominki w postaci plakatów i maskotek. Czapka mikołaja była najważniejszym elementem stroju. W drodze powrotnej do szkoły spotkało nas coś niesamowitego.

W parku był św. Mikołaj i czekał z workiem prezentów. Dzieci widząc go pobiegły ile sił w nogach. Mikołaj zapytał skąd wracają oraz czy byli grzeczni - oczywiście, że byli. Aby otrzymać smakołyki, trzeba było pogłaskać Mikołaja po brodzie - zapewniało to, iż Mikołaj wróci do nas za rok. Dzieci były zachwycone, natomiast głaskanie dla niektórych było tak zabawne, że prawie popłakali się ze śmiechu. Na koniec zapytał czy również Pani Ania była grzeczna - bardzo bardzo grzeczna. Chociaż nie wszyscy tak uważali :-) Dzieci po otrzymaniu prezentów zaśpiewały Mikołajowi na pożegnanie piosenkę.

Gdy uczniowie wrócili do szkoły okazało się, że w szafkach znaleźli kolejne smakołyki. Zastanawiali się jak to możliwe, kto je podłożył?

Warto zacytować słowa jednego z uczniów - "To był najwspanialszy dzień w moim życiu" - reszta klasy zgodziła się z tymi słowami, które podsumowały nasze dzisiejsze przygody. 

 

Chciałabym bardzo serdecznie podziękować Pani Anecie Lindemann - mamie Denisa, która w tym dniu towarzyszyła nam w mikołajkowych przygodach, oraz sprowadziła do Świdnicy św. Mikołaja.

Dziękujemy św. Mikołaju....

A czy wy byliście grzeczni w tym roku??