Aktualności

WSPANIAŁE STULECIE - artykuł kółka dziennikarskiego

środa, 21 listopada 2018

„Wspaniałe stulecie”

 

6 listopada u nas w szkole odbył się quiz o Polsce zorganizowany przez panią Marlenę oraz klasę 6. W tym quizie uczestniczyły wszystkie klasy. W grupach młodszych klas 1-3 było 9 drużyn. Każda z nich dostała inną mapę. Na mapie były biało-czerwone kształty. Te kształty były malowane na karteczkach i powieszone na drzwiach klas. Drużyny miały za zadanie odszukać odpowiedniej flagi na mapie i takiej samej na drzwiach Sali, wejść do niej, rozwiązać zadanie i otrzymać punkty. Konkurencją było rozwiązanie krzyżówki, odgadnięcie miasta ze zdjęcia, legendy, wiersze, puzzle. Trzeba było przejść wszystkie stacje na mapie. Wygrała ta drużyna, która jako pierwsza dotarła na metę i zaliczyła wszystkie konkurencje. Jej członkowie dostali złotą kartę. Ta karta może usunąć jedną złą ocenę lub uwagę.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas apelu z okazji niepodległości. Każda z klas w naszej szkole miała udekorować klasę – pomysły były dowolne. W piątek dominowały barwy biało-czerwone. Klasy wyróżniały się plakatami, flagami i innymi dekoracjami. Wspólnie stworzyliśmy mapę z ulubionych miejsc w Polsce.  Każdy na swój sposób chciał uczcić to święto.

Święto uczciliśmy  09.11.2018r. zakładając galowe stroje i przypinając kotyliony.

Wszystkie szkoły w całej Polsce w tym oczywiście nasza społeczność o godz. 11:11 zaśpiewała hymn Polski by uczcić pamięć wszystkich bohaterów, którzy walczyli o odzyskanie niepodległości.  Po hymnie ogłoszono wyniki quizu i rozdano nagrody. Po tym wzruszającym momencie zapaliliśmy świeczki na torcie, który składał się ze stu babeczek.  To kolejny sposób na uczczenie tak wielkiego święta.

 

W słodki sposób uczciliśmy stulecie niepodległości.

 

 

                                                                                                                                              Kółko dziennikarskie.

 

Nasi graficy wykonali specjalną grafikę do artykułu.

Zapraszamy także do zdjęć z przebiegu quizu.