Aktualności

Sto lat niepodległej !!!!

poniedziałek, 12 listopada 2018

Ostatni tydzień w szkole upłynął pod znakiem obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą. 

We wtorek, 5.11., uczniowie z klas I-III rozpoczęli świętowanie od obejrzenia krótkiego filmu animowanego pt. Kto ty jesteś.........? Po filmie uczniowie wzięli udział w grze, w której była sprawdzana ich wiedza natemat Polski. W czteroosobowych drużynach, z mapą w ręku,musieli odnależć  dziewięć punktów,w których rozwiązywali krzyżówkę,rebusy, układali puzzle. Jako pierwsza ukończyła grę i jednocześnie zywciężyła drużyna w składzie: Kalina Chęcińska z kl. III, Bartek Zaremba z II , uczennica klasy I i Jan Złotkiewicz  z kl.I.
W tym samym dniu uczniowie kl.IV-VI, a dwa dni pożniej kl. 7,8 i 3g, w czteroosobowych drużynach rywalizowali w quizie Droga do niepodległości. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością  historii ale także geografii czy literatury. W klasach IV-VI rywalizację wygrał zaspół w składzie: Anna Kowalczyk,Filip Szulikowski, Patryk Głód i Mikołaj Waligóra(kl.4),a w grupie najstarszej - Karolina Kożmińska,Kamila Bala,Antonina Józków i Wojciech  Darmohraj. 
Zwycięzcy otrzymali w nagrodę , niezwykle cenioną przez uczniów,złotą kartę.
W ostatnim tygodniu każdy uczeń namalował równięż pocztówkę z miejscem  lub polskim symbolem bliskim swojemu sercu. Z tych pocztówek stworzyliśmy mapę Rzeczpospolitej.
W piątek,9.11., cała społeczność szkolna spotkała się w auli. Punktualnie o 11.11 odśpiewaliśmy hymn,a  następnie Pan Dyrektor wręczył zwycięzcom złote karty. Na zakończenie uroczystości zjedliśmy babeczkowy tort urodzinowy.