Aktualności

Pierwsze działania w projekcie "Don't be afraid of math"

piątek, 28 września 2018

Pierwsze działania w projekcie „Don’t be afraid of math” za nami.

Odbyły się już spotkania informacyjne dla rodziców i uczniów. Zainteresowanie jest bardzo duże. Wszystkich chętnych  podzieliliśmy na trzy grupy, w których będą się odbywać zajęcia projektowe.

Pierwszym zadaniem uczestników było napisanie testów na wejście z matematyki  i języka angielskiego. Podobne sprawdziany będą na koniec I roku projektu i po jego zakończeniu.  Celem tego działania jest ocenienie wpływu projektu na  umiejętności matematyczne i językowe uczniów.

W mijającym tygodniu odbyły  się także kolejne dwa wydarzenia, które  były w planie działań projektowych.

 I tak 26.09.2018 obchodziliśmy Europejski Dzień Języków – z dużym zainteresowaniem uczniowie dowiadywali się różnych ciekawostek  na temat języków państw z których pochodzą nasi partnerzy : chorwackiego, niemieckiego, szwedzkiego, słowackiego i portugalskiego.

Drugim wydarzeniem był Światowy Tydzień Tabliczki Mnożenia .  Na szkolnych korytarzach można było ujrzeć uczniowskie patrole przepytujące kolegów i pracowników z tabliczki mnożenia :).  Oczywiście wszystko w formie dobrej zabawy !  Na koniec uczestnicy projektu wykonali plakaty promujące to święto.

Czekamy na następne działania!