Aktualności

Jubileusz 25 lecia Szkoły Społecznej

środa, 13 czerwca 2018

Jubileusz naszej szkoły odbył się 12 czerwca w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Spotkanie rozpoczął film w wersji LipDub, przygotowany przez uczniów szkoły i pokazujący w sposó ciekawy i nietypowy szkołę oraz jej uczniów.

Szanownych gości przywitał dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej w Świdnicy Jacek Urbański. Przedstawił historię i specyfikę placówki w regionie. Na scenie głos zabrali wyjątkowi goście m. in. prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, wicestarosta powiatu świdnickiego Zygmunt Worsa, prezes zarządu Fundacji “Naszej Szkole” Arkadiusz Szulikowski. Na widowni zasiadali byli dyrektorzy, fundatorzy i założyciele szkoły, byli i obecni nauczyciele oraz rodzice i uczniowie.

To właśnie ci ostatni zabrali później widzów w kosmiczną podróż. Droga prowadziła ze wszechświata przez układ słoneczny, Ziemię wprost do Świdnicy i Społecznej Szkoły. Na scenie panowała przez dłuższy czas ciemność i gra aktorska za pomocą kinetycznej sztuki świateł. Dominował ruch i muzyka. Wszystko przeplatał humor, taniec oraz śpiew uczniów szkoły.

Jubileusz był okazją do podsumowania 25 lat Społecznej Szkoły oraz pokazania jej wyjątkowości na terenie miasta i powiatu świdnickiego.