Aktualności

UCZENNICE KLASY 3G ZWYCIĘŻYŁY W GRZE MIEJSKIEJ „ZALOGOWANI”!

czwartek, 10 maja 2018

Nad zalewem Witoszówka odbyła się 3-godzinna gra miejska, w której wzięli udział uczniowie świdnickich szkół – uczestnicy projektu ZALOGOWANI. Gra, zorganizowana przez Urząd Miejski,  była jednym z ostatnich zadań w tegorocznej edycji projektu, którego celem jest propagowanie przedsiębiorczości wśród uczniów, dostarczenie praktycznych umiejętności w warunkach gospodarki wolnorynkowej i promowanie szkolnictwa zawodowego.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3g, którzy od początku roku szkolnego pod opieką wychowawcy uczestniczą w programie „Zostańcie z nami – miasto i powiat Świdnica”. Do rywalizacji w grze przystąpiło ok.100 uczniów podzielonych na 15 drużyn.  Każda z drużyn korzystała ze specjalnej aplikacji na smartfony rozwiązując zadania standardowe, czasowe i premium. Uczestnikom służyli również pomocą eksperci  z  Fundacji Banku Zachodniego BZWBK, która jest partnerem programu. 

Organizatorzy wyłonili trzy najlepsze zespoły w grze. Miło nam poinformować, że zwyciężyła drużyna, w skład której wchodziły nasze uczennice, Izabela Budis (jako lider grupy!) i Zuzanna Jóźków! Jednocześnie drużyna z udziałem Michała Kościów zajęła miejsce trzecie. :)

Serdecznie gratulujemy laureatom! Jesteśmy z Was dumni! :)

Zakończenie i podsumowanie programu  „Zostańcie z nami – miasto i powiat Świdnica” zaplanowane jest na połowę czerwca.  Podczas uroczystej Gali , która odbędzie się w Teatrze Miejskim uczniowie z najwyższą liczbą punktów zdobytych w ciągu całego roku szkolnego otrzymają cenne nagrody i wyróżnienia.