Aktualności

JULIA I SANDRA W FINALE KONKURSU „POKAŻ JĘZYK: I KNOW, I CAN”

poniedziałek, 07 maja 2018

Kilka tygodni temu uczennice naszej szkoły, Julia Czyż (kl.VII) i Sandra Suchojad (kl.3g) podjęły wyzwanie i przystąpiły do konkursu „POKAŻ JĘZYK: I KNOW, I CAN”, którego organizatorką jest Posłanka do Parlamentu Europejskiego Pani Danuta Jazłowiecka. Konkurs przeznaczony jest dla opolskich i dolnośląskich uczniów klas siódmych szkół podstawowych i klas gimnazjalnych, a jego celem jest promowanie nauki języka angielskiego. 
Zadaniem uczestników (2-4 osobowych zespołów) było wybranie jednego spośród trzech utworów zaproponowanych przez organizatorów, napisanie własnego tekstu piosenki w języku angielskim, przy zachowaniu oryginalnej treści refrenu oraz nagranie swojej wersji przeboju. Napisane zwrotki miały nawiązywać tematycznie do myśli przewodniej konkursu, czyli I KNOW I CAN oraz motta Posłanki Danuty Jazłowieckiej: "wiara w siebie czyni cuda" i nieść pozytywne przesłanie. 
Julia i Sandra wybrały piosenkę Natashy Bedingfield „Unwritten”.  Dziewczęta pod opieką pani Sylwii Lubienieckiej świetnie poradziły sobie z własnym tekstem do utworu, a same zadbały o profesjonalne nagranie piosenki. 
Po analizie językowej i przesłuchaniu nagrań komisja oceniająca zakwalifikowała do udziału w finale 10 zespołów. 

Finał konkursu odbędzie się 14. maja w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie wybrane zespoły zaprezentują się w koncercie na żywo :)

Finaliści będą walczyć o miejsca na podium i atrakcyjne nagrody: wyjazdy studyjne do Brukseli oraz udział w profesjonalnych warsztatach wokalnych.

Trzymamy kciuki za Julię i Sandrę! :)