Aktualności

Czy wiesz jak walczyć ze smogiem? – Tydzień Walki ze smogiem – dzień 3

wtorek, 17 kwietnia 2018

Podczas trzeciej  z pięciu lekcji w ramach programu „Powietrze bez śmieci” pierwszaki poszukiwały odpowiedzi na pytanie jak walczyć ze smogiem? Poznały również zasady segregowania odpadów.

 

Po zapoznaniu się z zasadami segregacji odpadów i odpowiednimi kolorami pojemników uczniowie mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. W pierwszej kolejności zapoznali się z miejscem przeznaczonym do segregacji odpadów w szkole. Następnie, korzystając  z uroków, prawdziwie wiosennej pogody, sprawdziliśmy gdzie znajdują się takie pojemniki na zewnątrz. Uczniowie zostali podzieleni na sześć grup, które odpowiadały konkretnym kolorom, zgodnie z zasadami segregacji. Ich zadaniem było odnalezienie śmieci, które pasowały do koloru pojemnika, który prezentowały. Dzięki temu, że dbamy o porządek  wokół szkoły, nie było to łatwe zadanie :) .

 

Zadanie zakończyła dyskusja dotycząca jak dzieci mogą walczyć ze smogiem. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że najistotniejszą formą walki jest rozmowa z rodzicami, dziadkami i sąsiadami o szkodliwości palenia w piecach śmieci.  

 

Na zakończenie zajęć pierwszaki zorganizowały happening przed szkołą, nawołujący do walki ze smogiem, wykorzystując transparenty antysmogowe, które przygotowały.