Aktualności

Warsztaty w Morawie . Dzień 2.

piątek, 13 kwietnia 2018

Czwartek 12. 04 . Drugi pracowity dzień za nami. Pogoda sprzyja i podsyca twórcze  inspiracje  nie tylko na zajęciach fotograficznych- wymarzone światło dla każdego młodego adepta fotografii. Po wykładzie na temat  abstrakcjonizmu i surrealizmu w sztuce  przeprowadzonym przez opiekunkę warsztatów artystycznych panią  Florentinę Baumann , zainspirowani m.in. twórczością Salvatora Dali grupa  wyrusza na „łowy”. Szukają wszystkiego co przyda  się do stworzenia instalacji. Bogactwo materiałów  na wyciągnięcie ręki.  Niepotrzebne druciki, stare dachówki i z pozoru bezużyteczny złom zyskuje drugie życie stając się częścią artystycznego przedsięwzięcia. 

Również grupa fotograficzna pod opieką pana Tomasza Pietrzyka  nie próżnuje. Korzystając ze wspaniałego światła, oczarowani kolorami  budzącej się wiosny szukają  w naturze  inspiracji do realizacji tematu naszych warsztatów- Kolory różnorodności.

Grupa teatralna pod kierunkiem pana Bernarda Szulca po rozgrzewających ćwiczeniach z dramy zmaga się z nie lada wyzwaniem. Stają się rozbitkami na bezludnej wyspie, którzy mówiąc w różnych językach muszą znaleźć sposób na komunikację.

A wieczorem jak miło po tak intensywnym dniu posiedzieć przy wspólnie przygotowanym ognisku.