Aktualności

GALA LAUREATÓW I FINALISTÓW IX POWIATOWYCH POTYCZEK Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM I NIEMIECKIM „CHECK YOUR ENGLISH/PRÜFE DEIN DEUTSCH”

środa, 28 marca 2018

27 marca odbyła się Gala laureatów i finalistów IX Powiatowych Potyczek z Językiem Angielskim i Niemieckim „Check Your English/Prüfe Dein Deutsch” dla szkół podstawowych miasta  Świdnicy i powiatu świdnickiego.  Organizatorem konkursu jest Społeczna Szkoła Podstawowa Fundacji „Naszej Szkole” w Świdnicy.  Imprezę podsumowującą zmagania językowe rozpoczęli uczniowie klasy trzeciej gimnazjum prezentując skecze językowe pt.: “Do you speak English?” oraz “How German sounds compared to other languages?” przygotowane pod opieką pani Sylwii Lubienieckiej, nauczyciela języka angielskiego. Młodzi aktorzy wykazali się świetną znajomością języków obcych, a jednocześnie iście angielskim poczuciem humoru.  Jednak najważniejszymi tego popołudnia byli uczniowie wyróżnieni w Potyczkach. Sam konkurs odbył się 16 marca w siedzibie szkoły społecznej. Wtedy to do zmagań językowych przystąpiło 35 uczniów klas szóstych z 11 szkół podstawowych. Konkurs przebiegał dwuetapowo. Pierwszy etap miał formę rywalizacji drużynowej. Trzyosobowe zespoły z każdej szkoły zmierzyły  się z zadaniem sprawdzającym umiejętność stworzenia i zaprezentowania krótkich wypowiedzi ustnych – scenek językowych. Uczestnicy wykazali się w tym zadaniu pomysłowością i kreatywnością. W drugim etapie uczniowie indywidualnie rozwiązywali testy zawierające  zadania zamknięte i otwarte sprawdzające wiadomości i umiejętności gramatyczno – leksykalne, rozumienie tekstu czytanego, rozumienie ze słuchu oraz ogólną wiedzę na temat krajów anglojęzycznych lub niemieckojęzycznych. O wyniku konkursu decydowała łączna suma punktów uzyskanych przez ucznia w I i II etapie. Wysokie umiejętności językowe, jakie zaprezentowali uczestnicy pozwoliły organizatorom wyłonić grupę 10 najlepszych. Zostali oni nagrodzeni dyplomami finalistów wyróżnionych i laureatów oraz nagrodami rzeczowymi. Ponadto laureaci otrzymali nagrodę dodatkową „Strzał w dziesiątkę”, którą jest stypendium uprawniające do podjęcia nauki w klasie siódmej z rozszerzonym programem nauczania języka angielskiego i niemieckiego w Społecznej Szkole Podstawowej w roku szkolnym 2018/2019. Nagroda uprawnia laureata do kontynuowania bezpłatnej nauki przez okres dwóch lat. 


Finalistami wyróżnionymi w konkursie zostali: Hanna Chomen (Społeczna Szkoła Podstawowa Świdnica), Szymon Duma (PSP 2 Strzegom) oraz Zuzanna Szponik (SP Witoszów Dolny).

TYTUŁ LAUREATA KONKURSU ZDOBYLI:

I MIEJSCE EX AEQUO:  MAŁGORZATA MUCHA (SPOŁECZNA SZKOŁA PODSTAWOWA ŚWIDNICA) ORAZ EMILIA WITKO (SP JAWORZYNA ŚLĄSKA)  

II MIEJSCE EX AEQUO: MAREK BUJAK (SPOŁECZNA SZKOŁA PODSTAWOWA ŚWIDNICA) ORAZ ZUZANNA RATAJ (SP MARCINOWICE)

III MIEJSCE:  MAŁGORZATA STANISŁAWSKA (SP 105 ŚWIDNICA)

IV MIEJSCE: NATALIA ŻOŁNIERCZYK (SP 8 ŚWIDNICA)

V MIEJSCE:  DARIA KWIECIŃSKA (SP 8 ŚWIDNICA)

Sponsorami konkursu byli:  Fundacja "Naszej Szkole", Pearson Central Europe Sp. z o. o., Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży oraz Egis Sp. z o.o.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom, ich rodzicom oraz  opiekunom!  Jednocześnie jesteśmy dumni z tak znakomitych wyników uczniów naszej szkoły!!! J Brawo! 

Zobacz film