Aktualności

Dzieciaki rządzą w kuchni

piątek, 09 marca 2018

Pieczone ziemniaczki, salsa z pomidorów i czekoladowe muffinki to nie menu z dobrej restauracji a potrawy, które wyczarowali uczniowie III klasy.

 
Warsztaty kulinarne odbyły się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym, gdzie odbywają się zajęcia praktyczne Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych. To właśnie z pomocą uczennic z ZSHT, pod okiem pani Ewy Rudownik dzieciaki przygotowały przepyszne potrawy. Na pochwałę zasługuje fakt, że absolutnie wszystko zrobiły same, od obrania ziemniaków, pomidorów do przygotowania ciasta na muffinki. Co więcej, nawet z chęcią pozmywali, pozostawiając po sobie w kuchni idealny porządek. Dla niektórych, być może był to pierwszy samodzielnie przygotowany posiłek, ale wszyscy poradzili sobie świetnie. Kiedy pieczone ziemniaczki, salsa z pomidorów, czekoladowe muffinki oraz lemoniada i  świeżo wyciskany sok marchewkowo-jabłkowy były gotowe, wszyscy zasiedliśmy do pięknie nakrytego stołu, aby rozkoszować podniebienie smakołykami. 

Zajęcia bardzo się podobały, co więcej niektórzy twierdzili, że odkryli w sobie nowe talenty kulinarne. A więc Drodzy Rodzice pozwólcie gotować swoim pociechom...