Aktualności

Dzień Ziemi w Naszej Społecznej!

czwartek, 06 czerwca 2013

06 czerwca Samorząd Uczniowski zorganizował uroczystość Szkolnego Dnia Ziemi. Uczniowie postanowili zwrócić uwagę społeczności szkolnej na sprawy związane ze stanem środowiska naturalnego i jego ochroną. Uroczystość okazała się być  znakomitą okazją do zdobycia wiedzy na tematy związane z ekologią i ciekawej zabawy.
Przygotowania do imprezy rozpoczęły się kilka dni wcześniej. Uczniowie z zapałem wykonywali plakaty uświadamiające nam konieczność segregowania śmieci, które następnie ozdobiły drzwi ich sal lekcyjnych. Jednocześnie każda z klas pracowała nad przygotowaniem kulminacyjnego punktu programu, czyli Quizu Wiedzy Ekologicznej. Uczniowie klas młodszych wykonali ogromne kolorowe zaproszenia, które rozwieszone na terenie szkoły zapraszały wszystkich na uroczystość. Uczniowie gimnazjum zadbali o przygotowanie dyplomów dla uczestników konkursu, ustawienie niezbędnych do zabawy sprzętów w auli szkolnej, a najstarsi przygotowali słodką niespodziankę, aby atmosfera imprezy była iście rodzinna.
W quizie uczestniczyło siedem drużyn. W skład każdej z nich weszli uczniowie różnych klas. I tak duzi z małymi, wymieniając się posiadaną wiedzą rywalizowali rozwiązując zadania przyrodnicze. Wymieniali gatunki roślin chronionych zwiastujących wiosnę, drzew, które rosną wokół naszej szkoły i  układali hasła propagujące ideę ochrony przyrody. Uzasadniali dlaczego przyroda może istnieć bez człowieka, a człowiek bez niej nie, co to jest „smog” czy „rekultywacja” Musieli wiedzieć co znaczy industrializacja i urbanizacja, jaka część powierzchni Polski pokryta jest lasami, a nawet dlaczego kwaśny deszcz jest bardziej szkodliwy dla drzew iglastych niż liściastych. Odpowiedzi uczniów oceniali nasi nauczyciele prowadzący zajęcia przyrody, biologii i fizyki. Uczestnicy wykazali się znakomitą wiedzą! Każda drużyna otrzymując punkty w formie zielonych koniczynek starała się zwyciężyć!
Po podsumowaniu okazało się, że miejsce I zdobyły dwie drużyny, w skład których wchodzili:
- Małgosia z kl. 1SP, Michał z kl. 2SP, Sebastian z kl. 3SP, Julia i Michał z kl. 4SP i Daniel z kl. 3G
- Anastazja i Maja z kl. 1SP, Julia z kl. 2SP, Franek z kl. 4SP, Filip z kl. 6SP, Szymon z kl. 2G i Maciek z kl. 3G

Gratulujemy i dziękujemy Samorządowi i opiekunowi, p.Sylwii Lubienieckiej ! Wszyscy bawiliśmy się wspaniale. Nawet Ci, którym zabrakło kilku punktów do zwycięstwa uśmiechali się z zadowolenia, szczególnie kiedy na zakończenie częstowali się ciastem upieczonym specjalnie na tę okoliczność przez uczniów klasy 3 G!