Aktualności

Kulinarne warsztaty

poniedziałek, 04 grudnia 2017

Pysznie i słodko tak można podsumować Kulinarne warsztaty, które zorganizowały 4 grudnia uczennice z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy wraz z opiekunem p. Ewą Rudownik. 

 
Podczas zajęć, w których uczestniczyły klasa Ia i Ib, dzieci dekorowały pierniki, które przygotowały starsze koleżanki. Trzeba przyznać, że wyglądały bardzo smakowicie i dzieciom trudno było się powstrzymać przed ich zjedzeniem, nawet jeszcze bez dekoracji. Kolorowe posypki w przeróżnych kształtach serduszek, gwiazdek, kuleczek  oraz czekoladowe polewy przyozdobiły świąteczne ciasteczka, które dzieci wraz z pomocą organizatorek warsztatów zapakowały w pięknie ozdobione torebeczki. W czasie warsztatów pierwszaki nauczyły się również składać dekoracyjne serwetki na stół, co okazało się nie łatwą sztuką, ale dzięki pomocy uczennic z szkoły hotelarskiej wszystkie poradziły sobie świetnie. Na koniec starsze koleżanki podarowały pierwszakom pięknego bałwana, który sprawił wiele radości dzieciakom. 
 
Serdecznie dziękujemy za wspaniale zorganizowane warsztaty p. Ewie Rudownik oraz uczennicom z ZSHT oraz pięknego bałwana, którego uczniowie otrzymali w prezencie.