Aktualności

Wolontariusz na zajęciach z języka niemieckiego

środa, 18 października 2017

Z czego słynie Belgia? Jakie przysmaki oferuje kuchnia belgijska, jakimi językami mówi się w Belgii,  o tych oraz o  innych ciekawostkach dowiedzieli się uczniowie  podczas zajęć konwersacyjnych i specjalnej prezentacji  przygotowanej przez  Antona , 19- letniego wolontariusza z Belgii, który w tym roku prowadzi zajęcia konwersacyjne z języka niemieckiego  w Społecznym Gimnazjum .  Anton gości w  pałacu w  Morawie  w ramach "Wolontariatu Europejskiego" .

Wolontariat Europejski jest częścią większej inicjatywy edukacyjnej – programu „Młodzież w działaniu”. Program ten jest najważniejszym instrumentem, jakim posługuje się Komisja Europejska, umożliwiającym młodym ludziom zdobywanie doświadczeń w sposób pozaformalny, a więc poza formalnym system kształcenia, czyli np. szkołą. Anton płynnie porozumiewa się językiem niemieckim , francuskim , angielskim. Pobyt w Polsce traktuje jako szansę na poznanie nowej kultury i ciekawych ludzi oraz naukę języka polskiego.

Zajęcia konwersacyjne  to świetna okazja dla uczniów do porozumiewania się w języku obcym , przełamania barier językowych oraz poznawania kultury innych krajów.  Stanowi również motywację do podejmowania podobnych działań – wspólnej wolontariackiej pracy dla dobra społeczności oraz  do udziału w podobnych, wyjazdowych projektach wolontariackich w przyszłości.

Dla zainteresowanych:

http://www.mlodziez.org.pl/sites/mlodziez.org.pl/files/publication/480/wolontariat_zmienia_nas_czyli_jak_zostac_europejsk_17327.pdf