Aktualności

Szkoła z Klasą 2.0

poniedziałek, 04 września 2017

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła jako jedna z 13 w województwie dolnośląskim, otrzymała CERTYFIKAT 2.0 za pracę w roku szkolnym 2016/2017 i uzyskała tytuł SZKOŁY z KLASĄ.

Dzięki udziałowi w 15-tej jubileuszowej edycji programu przyjrzeliśmy się naszej szkole – relacjom, które w niej panują, naszym zasobom, potencjałowi oraz ograniczeniom – i wspólnie próbowaliśmy znaleźć rozwiązania najważniejszych dla nas problemów.

Akcent położyliśmy na refleksję, zespołowe planowanie, badanie potrzeb i oczekiwań społeczności szkolnej oraz na praktyczne działania.

Zmiany, które zaplanowaliśmy dotyczyły przede wszystkim do dwóch obszarów: wymiaru społecznego szkoły wykorzystania nowych technologii. Zadania w programie oparliśmy na elementach pracy metodą design thinking (myślenia projektowego), której jednym z najważniejszych elementów jest empatyczne podejście do potrzeb tych, dla których planujemy rozwiązania.

Poniżej znajdą Państwo krótki link do krótkiego filmu opowiadającego o tym czym jest program oraz sprawozdania z pracy zespołu.

Film

Spotkanie 1

Spotkanie 2

Spotkanie 3

Spotkanie 4