Aktualności

WYGRALIŚMY I KONGRES MŁODZIEŻY PRZEDSIĘBIORCZEJ!

czwartek, 29 czerwca 2017

Sześciu uczniów z klasy II G uczestniczyło w I Kongresie Młodzieży Przedsiębiorczej, który adresowany był do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatów: świdnickiego i dzierżoniowskiego. Celem kongresu było rozwijanie umiejętności i kompetencji w zakresie przygotowania projektów z obszarów: przedsiębiorczości, innowacji społecznych i inicjatyw społecznych.

Uczniowie od marca b.r. uczestniczyli w warsztatach projektowych, w grze biznesowej oraz rozwiązywali terminowe prace na platformie edukacyjnej (typu quiz czy analiza przypadku - case study) zdobywając punkty za poszczególne zadania. Finałem działań uczniów było opracowanie własnego projektu, czyli biznes planu. Nasi gimnazjaliści pracowali w dwóch 3-osobowych zespołach pod opieką p. Marleny Chalimoniuk i p. Sylwii Lubienieckiej. Zespół w składzie: Izabela Budis, Zuzanna Jóźków i Michał Konarski przygotował projekt biznesowy pod hasłem: „Sklepik szkolny prowadzony przez spółdzielnię uczniowską”.  Natomiast druga drużyna w składzie: Mila Korolewicz, Maurycy Markiewicz i Sandra Suchojad opracowała projekt społeczny pt.: „Podaj  łapę. Pomoc schronisku FMP dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy”. Pod koniec maja oba zespoły zostały zakwalifikowane do półfinału, podczas którego zaprezentowały swoje projekty przed komisją, w skład której wchodzili przedstawiciele organizatorów kongresu: Banku Zachodniego WBK i Fundacji Banku Zachodniego WBK, Inkubatora Przedsiębiorczości Regionu Sudeckiego, Społecznej Akademii Nauk (Wydział Zamiejscowy) w Świdnicy oraz Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowa w Świdnicy.

Jesteśmy niezwykle dumni z wyników naszych uczniów! W klasyfikacji ogólnej na 28 zespołów z powiatu świdnickiego nasi gimnazjaliści zdobyli największą liczbę punktów za poszczególne zadania oraz biznes plany i okazali się być NAJLEPSI!!!

Mila Korolewicz, Maurycy Markiewicz i Sandra Suchojad zajęli I. MIEJSCE w kategorii projekt społeczny! A zespół Izabeli Budis, Zuzanny Jóźków i Michała Konarskiego II. MIEJSCE w kategorii projekt biznesowy!

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom i ich opiekunom i życzymy kolejnych sukcesów!!!