Aktualności

Sukces w konkursie "Wie weit bist du jetzt?"

poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Już po raz szósty w III. Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie  spotkali się gimnazjaliści, zainteresowani językiem niemieckim.  Tradycyjnie już odbył się w  Konkurs Języka Niemieckiego dla Szkół Gimnazjalnych "Wie weit bist du jetzt?" Organizatorem konkursu jest III L.O. z inicjatywy nauczycieli języka niemieckiego Jolanty Wiktorko i Adriana Gnilki. 

W konkursie wzięło udział 40 młodych germanistów z gimnazjów świdnickich, a także powiatu świdnickiego. Celem konkursu jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania językiem niemieckim i kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego, a także reklama III L.O. w Świdnicy, jako szkoły średniej, w której gimnazjaliści mogą kontynuować naukę.

Uczestnicy konkursu zmagali się z testem leksykalno – gramatycznym , a także sprawdzianem wiadomości ,dotyczących geografii , historii , polityki, kultury czy sportu Niemiec  . Młodzi germaniści musieli się więc wykazać zarówno wiedzą , dotyczącą Jana Sebastiana Bacha czy Martina Lutra , jak i Heidi Klum, Mario Götze czy Severina Freunda.  

Organizatorzy konkursu germaniści pp. Adrian Gnilka i Jolanta Wiktorko składają podziękowania klasie III „b” za pomoc w organizacji tegorocznej i poprzednich edycji konkursu.    

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo LektorKlett

Laureatami tegorocznych zmagań językowych zostali:

I.miejsce 

OLIWIA SIP Gimnazjum Społeczne w Świdnicy

II.miejsce 

MARTA LUTEREK Gimnazjum im. Książąt Świdnickich w Witoszowie Dolnym

III.miejsce 

LIWIA MISZTAL Gimnazjum Społeczne w Świdnicy

IV.miejsce 

DOMINIK BOESL Gimnazjum im. Książąt Świdnickich w Witoszowie Dolnym

V. miejsce

PAULA KACZMARCZYK Gimnazjum im. Książąt Świdnickich w Witoszowie Dolnym

FILIP BRZOZOWSKI  Gimnazjum nr 1 im. Marii Kunic w Świdnicy


Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom!!!