Aktualności

Jak to jest zrobione??

środa, 19 kwietnia 2017

Każdy z nas zapewne kiedys oglądał program "Jak to jest zrobione?", zastanawiając się jednocześnie jakby to było móc uczestniczyć w takim odcinku. Naszym uczniom klas I- III to się udało. Dzisiaj dostaliśmy zaproszenie od rodziców Denisa Lindemanna, którzy prowadzą firmę Navia. Na początku naszego odcinka dostaliśmy pamiątkowe torby, do których każdy zbierał cenne przedmioty zdobyte po drodze. Poznaliśmy różne etapy przetwarzania przewodów elektrycznych. Odwiedziliśmy dział jakości, w którym dzieci sprawdzały czy kable zostały dobrze wykonane ( nie mają zwarcia). Dowiedzieliśmy się także, iż firma Państwa Lindemann produkuje przewody do dystrybutorów Coca-Coli. Co nas zaskoczyło.

  Nasi poszukiwacze po wyczerpującym zwiedzaniu zostali dodatkowo nagrodzeni. Mianowicie niespodzianką była wata cukrowa, której produkcję również mogli poznać. Na zakończenie mama Denisa wraz z pracownikami firmy zorganizowała dla dzieci tor przeszkód, slalom między szpulami po przewodach oraz turlanie szpuli.

Dzieci podczas zwiedzania były bardzo dociekliwe i zadawały wiele pytań. Poszerzyły swoją wiedzę i zdobyły nowe umiejętności, szczególnie w pochłanianiu waty cukrowej.

 

Nauka poprzez zabawę była świetna.

Dziękujemy