Aktualności

GALA LAUREATÓW VIII POWIATOWYCH POTYCZEK Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM I NIEMIECKIM „CHECK YOUR ENGLISH/PRÜFE DEIN DEUTSCH”

środa, 29 marca 2017

W miniony czwartek, 23 marca, gościliśmy laureatów i finalistów VIII Powiatowych Potyczek z Językiem Angielskim i Niemieckim „Check Your English/Prüfe Dein Deutsch”. Galę podsumowującą zmagania językowe rozpoczęli uczniowie klasy drugiej naszego gimnazjum. Zaprezentowali spektakl w języku angielskim i niemieckim “Spoleczna Resort” przygotowany pod opieką pani Sylwii Lubienieckiej. Aktorzy zaprosili widzów do nietypowego hotelu, w którym wszystko dzieje się na opak. Z iście angielskim poczuciem humoru udało im się oddać pure-nonsensowy klimat. Zainteresowanym polecamy link do spektaklu:https://www.youtube.com/watch?v=QUd5xgZI7rs
Jednak najważniejszymi osobami tego popołudnia byli uczniowie wyróżnieni w Potyczkach. Umiejętności językowe, jakie zaprezentowali w części ustnej i pisemnej konkursu pozwolił organizatorom wyłonić grupę 16 najlepszych, spośród 46 uczniów klas szóstych szkół miasta Świdnicy i powiatu świdnickiego. Uczestnicy ci zostali nagrodzeni dyplomami finalistów i laureatów oraz nagrodami rzeczowymi. Ponadto laureaci otrzymali nagrodę dodatkową „Strzał w dziesiątkę”, którą jest stypendium uprawniające do podjęcia nauki w klasie siódmej z rozszerzonym programem nauczania języka angielskiego i niemieckiego w Społecznej Szkole Podstawowej w Świdnicy w roku szkolnym 2017/2018. Nagroda uprawnia laureata do kontynuowania bezpłatnej nauki przez okres dwóch lat. 
Uczniem wyróżnionym w konkursie w zakresie języka niemieckiego został Aleksander Modliński ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Świdnicy. Finalistami zostali: Kacper Hawryluk (SP nr 4 w Świdnicy) oraz Zofia Szumilas (SP nr 105 w Świdnicy). 

Do grona laureatów zakwalifikowali się w kolejności alfabetycznej: 

Kamila Bala (Społeczna Szkoła Podstawowa w Świdnicy) 
Tomasz Bartoszuk (SP nr 4 w Świdnicy) 
Julia Czyż (Społeczna Szkoła Podstawowa w Świdnicy)
Natalia Hnatyszak (PSP nr 4 w Strzegomiu)
Kalina Kwiecień (PSP nr 3 w Świebodzicach) 
Matylda Kozak (SP w Żarowie) 
Jakub Lis (SP nr 1 w Świdnicy) 
Alicja Maliszewska (SP nr 4 w Świdnicy) 
Monika Mucha (SP w Żarowie) 
Bartosz Piekielny (SP w Witoszowie Dolnym) 
Maja Skórska (SP w Witoszowie Dolnym) 
Maksym Sznajder (SP w Marcinowicach) 
Wiktoria Rychel (SP w Żarowie)

Sponsorami konkursu byli: Fundacja "Naszej Szkole", Oxford University Press, Pearson, Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, Macmillan Polska oraz Egis Sp.zo.o.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym oraz ich opiekunom! Dziękujemy naszym nauczycielom języka angielskiego i niemieckiego, p.Sylwii Lubienieckiej, p.Magdalenie Wintoniak i p.Katarzynie Bajcar za zorganizowanie konkursu. 
Do zobaczenia za rok!