Aktualności

MISTRZOWIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO

niedziela, 29 stycznia 2017

Podsumowaliśmy Tydzień Języka Angielskiego i Niemieckiego, który odbył się w naszej szkole w dniach 16.-20.01. W projekcie wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. W ramach podjętych działań uczniowie mieli okazję wykazać się umiejętnościami językowymi zarówno w rywalizacji indywidualnej jak i drużynowej.

W klasach 4-6 drużynową bitwę językową w języku angielskim i niemieckim wygrał zespół w składzie: Olga Baran (kl.4), Karol Litwin (kl.4), Olivia Piskorz (kl.4), Małgorzata Mucha (kl.5), Aleksander Modliński i Wiktoria Żyszkowska (kl.6).

Wśród gimnazjalistów zwyciężyła drużyna w składzie: Michał Konarski (kl.2G), Michał Surma (kl.2G), Maurycy Markiewicz (kl.2G) i Liwia Misztal (kl.3G).

Zwycięzcy otrzymali „złota kartę” do wykorzystania na lekcjach języka angielskiego lub niemieckiego oraz oceny celujące za udział w projekcie.

Zdobywcy drugiego miejsca również zostali nagrodzeni ocenami celującymi z języków obcych. W klasach 4-6 są to: Ola Szkudlarek (kl.4), Athina Bogusławska (kl.4), Robert Zadora (kl.4), Maja Mikosik (kl.5), Piotr Majewski i Julia Czyż (kl.6). W gimnazjum: Wojtek Darmohraj (kl.1G), Adrian Augustyn (kl.2G), Ola Giedrojć (kl.2G) i Aleks Baziak (kl.3G)

 

Testy mistrzowskie przeprowadzone w tygodniu językowym pozwoliły wyłonić uczniów, którzy w poszczególnych klasach lub grupach wykazali się największą wiedzą językową. Warunkiem uzyskania tytułu było zdobycie najwyższej liczby punktów, ale nie mniej niż 85 %.

Tytuły Mistrzów Języka Angielskiego zdobyli:

Hanna Latała (kl.4), Małgorzata Mucha (kl.5), Julia Czyż i Kamila Bala z klasy 6, Maria Maślukiewicz (gr. 1, kl.1G), Aleksandra Giedrojć, Zuzanna Jóźków i Michał Surma z grupy 1, kl.2G, Tomasz Łukasiewicz (gr. 2, kl.2G) oraz Liwia Misztal (gr. 1, kl.3G). Nie wyłoniono mistrzów w grupie 2 kl.1G oraz 3G.

Tytuły Mistrzów Języka Niemieckiego otrzymali:

Aleksandra Szkudlarek i Olivia Piskorz z klasy 4, Hanna Chomen (kl.5), Sebastian Dolata i Maja Piekielnik z grupy 1 klasy 1G, Aleksandra Giedrojć (gr. 2, kl.2G), Liwia Misztal (gr. 1, kl.3G). Nie wyłoniono mistrzów w klasie 6, w grupie 1 kl.2G oraz grupie 2 kl.3G.

 

Mistrzowie języków zostali nagrodzeni dyplomami oraz ocenami celującymi, a podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego czekają na nich nagrody rzeczowe.

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w projekcie językowym! Szczególnie gratulujemy zwycięzcom! Serdecznie dziękujemy paniom: Katarzynie Bajcar, Sylwii Lubienieckiej, Magdalenie Wintoniak i Annie Bystrzyckiej za przygotowanie Tygodnia Języka Angielskiego i Niemieckiego.