Aktualności

V Międzyszkolne Rozgrywki Sudoku

środa, 11 stycznia 2017

W dniu 11 stycznia 2017 nasza szkoła zorganizowała V Międzyszkolne Rozgrywki w Sudoku. Uczestnicy konkursu byli wybrani drogą szkolnych eliminacji. I tak 28 uczniów z siedmiu świdnickich szkół rozwiązywało sudoku 4x4, 6x6, 9x9 oraz sudoku nieregularne. Uczestnicy byli podzieleni na dwie kategorie: klasy 3-4 oraz klasy 5-6. Konkurs składał się z dwóch rund. W pierwszym etapie uczniowie mieli za zadanie rozwiązać po kilka  łamigłówek różnego rodzaju. Liczyło się nie tylko prawidłowe wypełnienie diagramów,  ale także czas wykonania. Poziom był bardzo wysoki . Aż 14 zawodników uzyskało maksymalny wynik. O kolejności miejsc decydował czas rozwiązania łamigłówek. Do drugiego etapu awansowało 5 najlepszych uczniów w każdej z kategorii.

W drugiej części rywalizacja była także zacięta. Siedmiu uczniów otrzymało maksymalną liczbę punktów. Zwycięzcami zostali najszybsi uczniowie.

Mistrzami Sudoku zostali: w kategorii klas 3-4 Oliwia Witkowska z SP6, a w kategorii klas 5-6 Kinga Fąfara z SP4.

- 2 miejsce zajęli  Marek Angierman z SP4(klasy 3-4) oraz Michał Nowicki z SP6 (klasy 5-6)

- 3 miejsce  zajęli Szymon Paluch ze SP4 (klasy 3-4) oraz Martyna Mirocha ze Społecznej Szkoły Podstawowej (klasy 5-6).

Bardzo dobrze spisały się także Dominika Turek i Hania Latała z klasy 4, które w swojej kategorii zajęły odpowiednio 4 i 5 miejsce.

Gratulujemy uczniom i ich nauczycielom!