Aktualności

Zajęcia zawodoznawcze w szkole podstawowej i gimnazjum

piątek, 09 grudnia 2016

W listopadzie uczniowie klas IV- VI oraz uczniowie gimnazjum uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez doradców zawodowych z Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Świdnicy.  

W celu rozbudzenia w uczniach szkoły podstawowej ciekawości poznawczej w kierunku wyboru przyszłego zawodu związanego z ich zainteresowaniami oraz aby wpłynąć na kształtowanie ich pozytywnego stosunku do pracy, odbyły się zajęcia warsztatowe. Uczniowie poprzez zabawę zapoznawali się z różnego rodzaju obszarami zawodowymi oraz zawodami z ich najbliższego środowiska.

Uczniowie I klas gimnazjów, w ramach warsztatowych zajęć integracyjnych, mieli okazję na jeszcze lepsze wzajemne poznanie się i rozpoznanie własnego potencjału, co pozwoli im na budowanie obiektywnego obrazu własnej osoby i wpłynie na rozwój grupy. Dowiedzieli się również, które umiejętności społeczne przydatne są w pracy zawodowej i jak je można rozwijać. W starszych klasach gimnazjum uczniowie mieli możliwość zapoznania się z regionalnym rynkiem edukacyjnym. Otrzymali również informację o możliwości zgłoszenia się na indywidualne badania w kierunku rozpoznania preferencji zawodowych na terenie ZPP-P w Świdnicy.