Aktualności

Inauguracja roku szkolnego 2016-2017

poniedziałek, 05 września 2016

„Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna,
Znów dni popłyną pracowite
Nad książką szkolną, nad zeszytem…
Życzę wam wszystkim na początek
Szkolnego roku samych piątek”

                                   (Jan Brzechwa)

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to zawsze emocjonujący moment. To chwila, w której jest szansa na nowy początek, na spotkanie z koleżankami i kolegami po wakacjach i długie opowieści o wakacyjnych przygodach.

Jak co roku 1 września szkolne mury zaczęły tętnić życiem. Wszystkich w progach szkoły witał WITOSZ, maskotka szkoły. Tego dnia poznaliśmy naszych najmłodszych kolegów i koleżanki,  którzy w szkole znaleźli się po raz pierwszy. Dla nich wychowawczyni przygotowała rożki obfitości. Następnie wszyscy zgodnie z naszą tradycją przybili „łapki” i w ten sposób zostali przyjęci w poczet szkolnej braci.

Pierwsza zmiana w tym roku szkolnym czeka Was, uczniów klas szóstych już w tym roku szkolnym. Nie będziecie już zdawać egzaminu na koniec szkoły, ponieważ szkoła na szóstej klasie się nie skończy. Zamiast tego i zamiast przejścia do gimnazjum, kolejne lata spędzicie w znanych sobie klasach, gdzie uczyć się będziecie w klasie siódmej i ósmej.

Niech czas spędzony w szkole zaowocuje zdobywaniem wiedzy, dobrymi ocenami, ciekawymi zajęciami w przyjaznej, pełnej życzliwości atmosferze.

Szanowni Rodzice! Życzymy Wam satysfakcji i radości z postępów edukacyjnych Waszych Dzieci.