Aktualności

Gimnazjalne zawody w halowej piłce nożnej chłopców

wtorek, 15 marca 2016

W dniu 14 marca 2016 r. w hali sportowej w SP 1 na Osiedlu Zawiszów odbyły się zawody gimnazjalne w halowej piłce nożnej chłopców.
Nasze gimnazjum reprezentowali chłopcy z klasy IIIG: Daniel Suchojad (kapitan), Radosław Kasprzak, Jakub Lisiecki (bramkarz), Sebastian Węgrzynowicz, Sebastian Smolorz, Bartosz Klim, Patryk Rogoża i Filip Brzezicki
Turniej rozgrywany był w systemie: "każdy z każdym" - mecze po 15 minut bez przerw.
W pierwszym meczu turnieju zmierzyliśmy się Gimnazjum nr 3, gdzie przeważając na boisku wygraliśmy spokojnie 3:0
W drugim naszym meczu spotkaliśmy się z faworytami zawodów Gimnazjum nr 4. Był to mecz stojący na najwyższym poziomie. W 6 minucie prowadziliśmy 1:0. Sprawiło to duże zakłopotanie w przeciwnikach, którzy mają klasę sportową o profilu piłkarskim. Uczniowie tej klasy grają dodatkowo w zespołach świdnickich (podobnie jak Gim 3, i część Gim 1 :P). Gim 4 mając na zawodach 10 równych i silnych uczniów, po dokonanych zmianach i na wymęczonym naszym składzie, strzelili nam dwie bramki (w 9 i 13 minucie).
Przegraliśmy po zaciętym meczu 1:2
Wierząc w swoje siły i możliwości z optymizmem podeszliśmy do trzeciego naszego meczu z Gimnazjum nr 1. Byli oni stawiani za faworytów tego meczu.
Rzeczywistość była inna. My pierwsi strzeliliśmy bramkę.
Mecz był bardzo wyrównany. Super bronił, jak zawsze, Kuba.
Zawodnicy z pola bronili dokładnie. Gim 1 wyrównało w 14 min.
Wynik był dla nas bardzo korzystny a przeciwnicy chcieli koniecznie wygrać aby zająć 2 miejsce w turnieju. Popełnili błąd podczas wyprowadzania piłki, którą przejął Radek i omijając obrońcę, strzelił technicznie po ziemi bramkarzowi na 20 sekund przed końcem. Radość była wielka. Wynik rozwieliśmy do końca i wygraliśmy niespodziewanie 2:1 z Gim 1.
W ostatnim mecz turnieju spotkaliśmy się z Gimnazjum nr 2. Znając wyniki poprzednich meczy oraz wiedząc, że każda wygrana lub remis daje nam 2 miejsce w turnieju, spokojnie prowadząc grę i nie pozwalają oddać przeciwnikowi strzału na bramkę zremisowaliśmy 0:0.
Zawody zakończyliśmy na II miejscu w Świdnicy. Zdobyliśmy 7 pkt. (bramki 6:3). Strzelcy: Daniel 3 gole, Radek 2 i Patryk 1 bramka.
Radek został wybrany najlepszym zawodnikiem naszego zespołu.
Wszyscy chłopcy spisali się na medal - które dostali
Gratulujemy !!! Żaden z nich nie trenuje w klubie. Osiągnęliśmy swój - zakładany w kl. I - sukces.
Bardzo dziękujemy nauczycielowi wf - p. Czarkowi oraz opiekunowi i selekcjonerowi - p. Łukaszowi.