Aktualności

Powiatowe Potyczki Językowe rozstrzygnięte!

sobota, 12 marca 2016

W dniu 10 marca b.r. w siedzibie naszej szkoły odbyła się uroczystość podsumowania i nagrodzenia laureatów VII Powiatowych Potyczek z Językiem Angielskim i Niemieckim „CHECK YOUR ENGLISH/PRÜFE DEIN DEUTSCH“ dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych Świdnicy i powiatu świdnickiego. Potyczki po raz kolejny stworzyły uczniom możliwość wykazania się wiedzą i umiejętnościami językowymi. Przypomnijmy, że 24 lutego do zmagań językowych przystąpiło 50 uczniów z  17 szkół. 39 uczniów rywalizowało w zakresie języka angielskiego, a 11 w zakresie języka niemieckiego. Konkurs przebiegał dwuetapowo. Pierwszy etap miał formę rywalizacji drużynowej. Trzyosobowe zespoły z każdej szkoły zmierzyły się z zadaniem, w którym wykazały się umiejętnością stworzenia i zaprezentowania krótkich scenek językowych. Uczniowie byli pomysłowi i kreatywni. Nie zabrakło im również poczucia humoru. W drugim etapie uczestnicy indywidualnie rozwiązywali testy zawierające zadania sprawdzające wiadomości i umiejętności gramatyczno – leksykalne, rozumienie tekstu czytanego, rozumienie ze słuchu oraz ogólną wiedzę na temat krajów anglojęzycznych lub niemieckojęzycznych.

Na uroczystość podsumowania konkursu zaprosiliśmy 15 najlepszych w powiecie szóstoklasistów wraz z rodzicami i opiekunami. Goście mieli okazję obejrzeć kabaretowy spektakl językowy pt.: „English Course for Foreigners” przygotowany przez uczniów klasy I G pod kierunkiem pani Sylwii Lubienieckiej. Przedstawienie zachwyciło widzów zarówno pod względem językowym i humorystycznym, jak i technicznym. Po części artystycznej nagrodzono uczestników Potyczek. Laureatami zostali uczniowie, którzy osiągnęli minimum 80% punktów. Finalistami ci, którzy uzyskali w konkursie co najmniej 78 % punktów. Do grona wyróżnionych w konkursie zaproszono uczniów, którzy osiągnęli minimum 70 % punktów.

Poza nagrodami rzeczowymi dla laureatów i finalistów czekała nie lada gratka: nagroda specjalna „Strzał w dziesiątkę”, ufundowana przez zarząd Fundacji „Naszej Szkole”. Nagrodą jest stypendium, które umożliwia uczniom podjęcie bezpłatnej nauki w klasie pierwszej z rozszerzonym programem nauczania języka angielskiego i niemieckiego w naszym gimnazjum.

Tegoroczne zainteresowanie uczniów udziałem w Potyczkach Językowych przerosło nasze oczekiwania. Okazuje się, że języki obce i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w tym zakresie cieszą się coraz większym powodzeniem wśród uczniów!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie! Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym, finalistom, laureatom oraz ich rodzicom i nauczycielom!

Dziękujemy naszym nauczycielom za organizację konkursu i uroczystości podsumowania: p.Sylwii Lubienieckiej, p.Katarzynie Bajcar i p.Magdalenie Wintoniak! Dziękujemy również uczniom klasy I G  i ich wychowawczyni za przygotowanie i prezentację świetnego spektaklu językowego!


A oto lista nagrodzonych:

LAUREACI (j.angielski): Martyna Bujak (SP nr 1 Świdnica), Zuzanna Pietrukiewicz (SP Witoszów Dolny), Maciej Wiciński (SP Żarów).

FINALIŚCI (j.angielski): Julia Mielcarz (SP nr 8 Świdnica), Szymon Silko (SP nr 8 Świdnica), Miłosz Nowakowski (SP Witoszów Dolny), Marcin Lasak (SP Żarów).

WYRÓŻNIENI (j.angielski): Wiktoria Łaszcz (SP nr 1 Świdnica), Patrycja Rózio (SP nr 4 Świdnica), Jakub Rękas (PSP nr 4 Świebodzice), Eryk Majewski (PSP nr 2 Strzegom), Weronika Gniewek (SP nr 4 Świdnica).

WYRÓŻNIENI (j.niemiecki): Wiktor Żurakowski (Społeczna SP Świdnica), Sebastian Dolata (Społeczna SP Świdnica), Tymoteusz Kołaczek (PSP nr 3 Świebodzice)