Aktualności

Gala Laureatów VI Powiatowych Potyczek z Językiem Angielskim i Niemieckim

czwartek, 19 marca 2015

5.marca w siedzibie naszej szkoły odbyła się uroczystość podsumowania VI Powiatowych Potyczek z Językiem Angielskim i Niemieckim „CHECK YOUR ENGLISH/PRÜFE DEIN DEUTSCH” dla uczniów klas szóstych, których byliśmy organizatorami. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Świdnicy, Pani Beaty Moskal-Słaniewskiej. W imieniu Pani Prezydent gościliśmy dyrektora Departamentu Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych, Pana Tadeusza Niedzielskiego. W konkursie uczestniczyło 42 uczniów. W uroczystości wzięło udział 20 wyróżnionych uczestników konkursu wraz z rodzicami. Spotkanie rozpoczęliśmy od zaproszenia gości do obejrzenia humorystycznych prezentacji językowych, które przygotowali uczniowie klasy 2 i 3 naszego gimnazjum. Pierwsza z nich pt.: “Do you speak English?” przedstawiała rozmowę polskiej turystki z Brytyjczykami, natomiast druga (“How German sounds compared to other languages?”) pokazała jak brzmi język niemiecki w porównaniu z innymi językami. Tym samym wprawiliśmy salę w bardzo dobry nastrój. Po krótkim przypomnieniu regulaminu konkursu, jego przebiegu i wynikach przyszedł czas na najprzyjemniejszą część spotkania – nagrodzenie laureatów, finalistów i wyróżnionych. Laureatami w zakresie każdego z języków zostali uczestnicy z najwyższą liczba punktów, a finalistami ci, którzy uzyskali w konkursie minimum 80 % punktów. Do grona wyróżnionych w konkursie zaprosiliśmy uczniów, którzy osiągnęli minimum 63 % punktów. Laureatom i finalistom poza nagrodami rzeczowymi przyznaliśmy NAGRODĘ  SPECJALNĄ, czyli „STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ”. Nagroda ta umożliwia uczniom podjęcie bezpłatnej nauki w klasie pierwszej o rozszerzonym programie nauczania języka angielskiego i niemieckiego w naszym Gimnazjum w roku szkolnym 2015/2016. Nagroda uprawnia ucznia do kontynuowania bezpłatnej nauki przez okres trzech lat. Dodatkową nagrodą ufundowaną przez miasto uhonorowani zostali laureaci i finaliści zamieszkujący w Świdnicy. Nagrodę wręczył im Pan Tadeusz Niedzielski.

Jesteśmy dumni, że laureatem konkursu z języka niemieckiego został uczeń naszej szkoły, Filip Brzozowski, a finalistką , Izabela Budis. W gronie wyróżnionych znaleźli się również: Franciszek Lisiecki (j.niemiecki), Michał Konarski, Mila Korolewicz i Michał Surma (j.angielski).

Seredecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Dziękujemy Paniom Sylwii Lubienieckiej i Katarzynie Bajcar za zorganizowanie Potyczek Językowych. Dziękujemy również Pani Magdalenie Wintoniak i Marlenie Chalimoniuk za pomoc w organizacji konkursu.

 Szczegółowe wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

JĘZYK ANGIELSKI

LAUREAT:

Wychowanek Krystian – SP Nr 8 Świdnica

FINALISTA:

Augustyn Adrian - SP Nr 4 Świdnica

Wyróżnieni:

Konarski Michał  - Społeczna Szkoła Podstawowa Świdnica

Korolewicz Mila - Społeczna Szkoła Podstawowa Świdnica

Slatan Hanna - SP Nr 8 Świdnica

Surma Michał - Społeczna Szkoła Podstawowa Świdnica

Boesl Dominik - SP Nr 8 Świdnica

Szmit Kalina - SP Witoszów Dolny

Litwicki Szymon - PSP Nr 4 Strzegom

Karbowska Kornelia - PSP Nr 2 Strzegom

Szewc Mateusz - SP Nr 4  Świdnica

JĘZYK NIEMIECKI

LAUREAT:

Brzozowski Filip – Społeczna Szkoła Podstawowa Świdnica

FINALIŚCI:

Schneider Angelina - PSP Nr 3 Świebodzice

Budis Izabela - Społeczna Szkoła Podstawowa Świdnica

Wyróżnieni:

Lisiecki Franciszek - Społeczna Szkoła Podstawowa Świdnica

Kuźmiński Przemysław - PSP Nr 3 Świebodzice

Wojciechowska Monika - PSP Nr 3 Świebodzice

Hamerski Wiktor – SP w Marcinowicach

Ciuba Eryk - SP w Marcinowicach

Bandyk Błażej - SP w Marcinowicach