Aktualności

Sukces gimnazjalistów w konkursach językowych "Mały Poliglota" i "Szczęśliwa Dwunastka"

sobota, 21 lutego 2015

13.lutego uczniowie klasy 2 G i 3 G wzięli udział w międzypowiatowych konkursach językowych "MAŁY POLIGLOTA" i "SZCZĘŚLIWA DWUNASTKA", zorganizowanych przez I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Wałbrzychu.

W XII edycji "MAŁEGO POLIGLOTY" wzięło udział 81 uczniów szkół gimnazjalnych powiatu wałbrzyskiego i świdnickiego. Nasze gimnazjum reprezentowali drugoklaśiści: India Bogusławska, Filip Brzezicki, Filomena Brzezicka, Joanna Dzikowska, Bartosz Klim, Natalia Samotyj, Daniel Suchojad i Sebastian Węgrzynowicz. I.etap konkursu polegał na rozwiązaniu pisemnego testu leksykalno-gramatycznego z języka angielskiego, języka niemieckiego i języka fikcyjnego. Cieszymy się z faktu, że czworo uczniów z tego grona uzyskało rewelacyjne wyniki z testu z języka angielskiego, co kwalifikuje ich do udziału w II.etapie konkursu. Są to: Filip Brzezicki, Joanna Dzikowska, India Bogusławska i Daniel Suchojad! W II.etapie (ustnym) uczniowie zmierzą się z 20. innymi uczestnikami. Będą mieli za zadanie przeprowadzić rozmowę w języku angielskim na wylosowany temat, przeczytać tekst z języka niemieckiego i odpowiedzieć na zadane pytania związane z tekstem. Trzymamy kciuki za powodzenie w części ustnej, która odbędzie 26.lutego!

Konkurs "SZCZĘŚLIWA DWUNASTKA" organizowany jest dla ubiegłorocznych laureatów "MAŁEGO POLIGLOTY". Do udziału w nim została zaproszona Renata Golasz z klasy 3 G, która rywalizowała z 11.innymi uczniami w zakresie języka angielskiego. Miło nam poinformować, że Renata znalazła się w gronie laureatów "SZCZĘŚLIWEJ DWUNASTKI" i otrzymała narodę, którą jest zwolnienie z egzaminu wstępnego do klasy dwujęzycznej w I LO!

Gratulujemy naszym gimnazjalistom i ich nauczycielom: języka angielskiego, p.Sylwii Lubienieckiej i języka niemieckiego, p. Katarzynie Bajcar i Annie Bystrzyckiej!