Aktualności

3. Międzyszkolne Rozgrywki SUDOKU

poniedziałek, 08 grudnia 2014

Już po raz trzeci  Społeczna Szkoła Podstawowa zorganizowała Międzyszkolne Rozgrywki Sudoku. Wielbiciele łamigłówek logicznych mieli okazję zmierzyć się z sudoku 4x4, 9x9 oraz sudoku nieregularnym. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach: klasy 3-4 oraz klasy 5-6. Konkurs podzielony był na etapy. W części 1 uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać 4 łamigłówki. Liczyło się nie tylko prawidłowe wypełnienie diagramów,  ale także czas wykonania. Poziom był bardzo wysoki . Aż 13 uczniów uzyskało maksymalny wynik. O kolejności miejsc decydował czas rozwiązania łamigłówek.Do drugiego etapu awansowało 5 najlepszych uczniów w każdej z kategorii. W 2 części rywalizacja była także zacięta ( w kategorii klas 3-4 przyznano dwa miejsca trzecie). Ostatecznie mistrzami Sudoku zostali: w kategorii klas 3-4 Kinga Fąfara z SP4, a w kategorii klas 5-6 Iza Budis ze Społecznej Szkoły Podstawowej.

- 2 miejsce zajęły  Alicja Klag z SP4 (klasy 3-4) oraz Hanna Karwowska z SP1 (klasy 5-6)

- 3 miejsce ex-aequo zajęli Martyna Mirocha ze Społecznej Szkoły Podstawowej  i Amelia Pieszczoch z SP1 (klasy 3-4) oraz Bartosz Sierzputowski z SP6 (klasy 5-6).

 

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i ich nauczycielom!