Aktualności

Debata wyborcza do Samorządu Uczniowskiego

poniedziałek, 29 września 2014

Kandydaci na przewodniczącą/przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego przeszli dziś swój pierwszy poważny sprawdzian - udział w debacie wyborczej pod hasłem: "Czym powinien zajmować się samorząd?" Uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej oraz 1-3 gimnazjum zgromadzili się w auli szkolnej, aby wysłuchać wystapień kandydatów i ostatecznie podjąć decyzję, na kogo oddać głos w jutrzejszych wyborach.

Debata składała się z dwóch części. W pierwszej India, Renata i Marek wraz ze swoimi sztabami wyborczymi odpowiadali na pytania dotyczące funkcjonowania i roli samorządu w szkole. Z pytaniami zapoznali się na kilka dni wcześniej i byli znakomicie przygotowani pod względem merytorycznym. Potrafili również z powodzeniem zaprezentować swoje stanowiska i programy wyborcze przed zgromadzonymi uczniami. W drugiej części spotkania zadawali pytania sobie nawzajem. Pytań z sali było niewiele. Prawdopodobnie kandydaci wyczerpująco przedstawili swoje poglądy na pracę w samorządzie.

Po zakończeniu debaty nastała w szkole "cisza przedwyborcza"!

Wybory już jutro! Nad prawidłowym ich przebiegiem czuwać będzie komisja w składzie: Izabela Budis (kl.6SP), Liwia Misztal (kl.1G) i Sebastian Smolorz (kl.2G) pod opieką dotychczasowego opiekuna samorządu, p.S.Lubienieckiej.

Dziękujemy kandydatom za rzetelne przygotowanie się do debaty, a paniom Sylwii Lubienieckiej i Marlenie Chalimoniuk za jej organizację i prowadzenie.

Życzymy powodzenia w wyborach!