Aktualności

Wyjście klas I-III do kina

czwartek, 23 maja 2024

23 maja uczniowie klas I-III udali się do kina na film pt. ,,Szkoła magicznych zwierząt".

Film opowiada o Idze, która po przeprowadzce do obcego miasta czuje się nieco zagubiona. Na szczęście znajduje wsparcie w postaci nieśmiałego chłopca, Benniego, a jej nowa nauczycielka – pani Cornfield – okazuje się niezwykłą osobą… To od niej dziewczynka otrzymuje wyjątkowy prezent - magicznego, mówiącego ludzkim głosem lisa. Razem ze zwierzęcym przyjacielem Ida spróbuje rozwiązać zagadkę złodzieja, który grasuje w jej szkole.

Produkcja ma liczne walory dydaktyczne i wychowawcze.

  • Nieśmiałość i brak asertywności. To problemy Benniego. Mądry i wrażliwy chłopiec przypomina nieco swoje magiczne zwierzątko: żółwicę Henriettę. On również chowa się we własnej skorupie. Przyjaźń z odważną Idą i towarzystwo żółwicy zachęcą go jednak do otwarcia się na świat.

 

  • Relacje rówieśnicze, także te problematyczne. Koleżanki z klasy śmieją się z Idy, co powoduje, że dziewczynka potrzebuje czasu, by odnaleźć swoje miejsce w nowej klasie. Jako bohaterka poradzi sobie z tą przykrą sytuacją?

 

  • Każde zwierzę jest magiczne! Przyjaźń ze zwierzęciem i odpowiedzialna opieka nad nim.
Film łączy fantastykę, kryminał i opowieść o szkolnych perypetiach. To także musical pełen łatwo wpadających w ucho piosenek, dlatego przypadł wszystkim uczniom do gustu.

Uczniowie pełni refleksji i w znakomitym humorze wrócili do szkoły!
Zapraszamy do galerii zdjęć.

[!!-GALERIA1081-!!]