Rodzinny Piknik Naukowy

niedziela, 08 czerwca 2014

W sobotę 7 czerwca wraz z Akademią Przedszkolaka zorganizowaliśmy  Piknik Rodzinny . Na przywitanie wysłuchaliśmy piosenek w wykonaniu przedszkolaków i uczniów . A potem … niespodzianka!   Na przygotowanych stoiskach uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli pokazywali ciekawe doświadczenia z przyrody, chemii i fizyki. Nie zabrakło również gier matematyczno-logicznych, łamigłówek i rebusów, w tym zgadywanek w języku angielskim.  W kąciku przyrody jeden z rodziców pokazywał niezwykłe żółwie bokoszyjne  i ciekawie o nich opowiadał. Uczestnicy pikniku mieli szansę gościć na każdym naukowym stanowisku i zdobyć punkty do karty odkrywcy.

Jak przystało na porządny piknik, tak i na naszym Pikniku nie zabrakło smakołyków: gofrów, tostów, grillowanych kiełbasek, waty cukrowej oraz pysznych ciast upieczonych przez rodziców. A dla tych którzy lubią sztukę malarską: rodzinne malowanie przy sztalugach oraz malowanie twarzy. Wszystkich zaskoczyły przedszkolaki! Dzieci pokazały, że świetnie walczą techniką Judo. Każdy mógł także wziąć udział w Łowieniu Ryb.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc w organizacji Pikniku:)!