Aktualności

Ostatnie pożegnanie

poniedziałek, 04 września 2023

 „Czas - bezlitosna potworność. Lecą godziny, dni, tygodnie, bez znaczenia i wagi, aż raptem, sekunda i okazuje się, że nie sposób jej cofnąć, nie sposób wymazać.”

Ogarnął nas prawdziwy smutek, bo odeszła wyjątkowa osoba- rzetelny pracownik, serdeczna koleżanka, prawdziwy wychowawca, a przede wszystkim dobry i życzliwy człowiek.

Marlenko,

Poświęciłaś 20  lat naszej szkole. Byłaś wyjątkowym człowiekiem- pełnym empatii, radości i pomysłów. Umiałaś sprawiać, że dni stawały się bardziej kolorowe. Będziemy Cię  wspominać jako kogoś wyjątkowego. Byłaś jak rzeźbiarz, który kształtował uczniów na mądrych ludzi. Potrafiłaś zaciekawić nie tylko pięknem języka polskiego, ale i historią świata. Byłaś naszym barwnym ptakiem z kolorowymi włosami i wiecznie śmiejącymi się oczami. Z nieodłączną książką w ręku, często przechadzałaś się na przerwach pilnując, by kwiaty na parapetach pięknie rozkwitały. Potrafiłaś zarazić młodych ludzi swoją pasją do teatru. Niezapomniane też były wycieczki, które planowałaś z tak wielką pieczołowitością!. To Ty byłaś pomysłodawczynią sklepiku szkolnego i często już od świtu biegłaś po zaopatrzenie. Zaskakiwałaś ciekawymi spostrzeżeniami i zawsze potrafiłaś wyrażać własne poglądy. Uwielbiałaś podziwiać piękno świata, nierzadko zachęcając młodzież do rejsów po jeziorach i organizując wyjazdy nad wodę.

Po lekcjach poświęcałaś czas swojej rodzinie, z którą łączyły Cię nierozerwalne więzi. Bliscy podziwiali w Tobie nie tylko wspaniałą matkę, żonę, ale też przyjaciółkę. Darzyłaś wielkim uczuciem zwierzęta i nie zapomniałaś o nich nawet w chwili śmierci, gdy zamiast kwiatów na Twym grobie prosiłaś o datki na schronisko.

Dziękujemy za Twoją obecność wśród nas. Za każdy gest koleżeństwa i życzliwości. Angażowałaś się w problemy swoich wychowanków z matczyną troską, wspomagałaś rodziców, zabiegałaś o sprawy drobne i ważne. Potrafiłaś wesprzeć dobrym słowem, wysłuchać, być przy drugim człowieku w smutku i radości.

Śmierć przyszła niespodziewanie, tego pogrzebu nie było w planach. W ten wrześniowy  dzień żegnamy Cię nasza droga Koleżanko , Przyjaciółko, wspaniała Nauczycielko. Będziesz żyła w naszej pamięci zawsze… Spoczywaj w pokoju!!!

W imieniu społeczności szkolnej i swoim własnym składamy Rodzinie  i Najbliższym Naszej koleżanki Marleny wyrazy głębokiego współczucia!