Aktualności

Wycieczka do Zoo klas I-III

poniedziałek, 19 czerwca 2023

14 czerwca uczniowie klas 1-3 w ramach programu ,,Poznaj Polskę" pojechali na wycieczkę do Wrocławia. Pierwszym punktem programu była wizyta w ZOO.

Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród uczniów wiele emocji. Dzieci zapoznały się z wieloma gatunkami zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Wizyta w Zoo okazało się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Zoo jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej z całego świata.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Kolejkowie.

Atrakcja Kolejkowo mieści się w najwyższym budynku we Wrocławiu w Sky Tower na I piętrze, ekspozycja liczy 900 metrów kwadratowych. Zobaczyć na niej można m.in. makiety obiektów z Wrocławia oraz całego Dolnego Śląska. Swoje miejsce znalazły tam takie perełki architektoniczne jak: Dworzec Świebodzki,  ratusz oraz kamienice wrocławskiego rynku, hotel Monopol, ul. Piłsudskiego, Solpol, charakterystyczne bloki mieszkalne, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu, schronisko Szwajcarka w Sudetach Zachodnich.

Twórcy Kolejkowa stworzyli ogromną makietę, atrakcję tętniącą życiem i przedstawiającą wspaniały Dolny Śląsk. Dołożyli wszelkich starań, aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić życie miniaturowych mieszkańców Kolejkowa, ukazując ich w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego. W Kolejkowie zobaczymy życie na wsi, potowarzyszymy turystom podczas górskich wypraw, weźmiemy udział w akcji ratunkowej, wcielimy się w leśniczych, narciarzy, kupców, pracowników budowlanych, cyrkowców czy plażowiczów.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali ciekawostek związanych z budowlami, zwierzętami czy zawodami prezentowanymi na makiecie.

Wszyscy uczniowie wrócili do szkoły w wyśmienitym humorze. Ta wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci!

Zapraszamy do galerii zdjęć!

[!!-GALERIA1026-!!]