Aktualności

Wycieczka klasy 4, 5 i 7 - Poznaj Polskę do Poznania

wtorek, 16 maja 2023

8 i 9  maja w ramach programu ,,Poznaj Polskę" klasy 4-5-7 pojechały na wycieczkę do Poznania. Na uczniów czekało mnóstwo atrakcji w mieście oraz okolicy Poznania:

Zwiedzanie katedry na Ostrowie Tumskim połączone z grą miejską  

W podziemiach poznańskiej katedry  zobaczyliśmy  grobowce pierwszych władców Mieszka I i Bolesława Chrobrego oraz baptysterium z 966 roku. 

Dawna wyspa katedralna Ostrów Tumski jest jedną z bardziej urokliwych części Poznania. Z dominującą nad całością katedrą, niedużym kościołem Najświętszej Marii Panny, brukowanymi ulicami biegnącymi w miejscu dawnych wałów obronnych i stojącymi w ogrodach zabytkowymi domostwami kanoników katedralnych stanowi enklawę ciszy i spokoju, a czas płynie tu jakby wolniej...

Dużo emocji w atmosferze zdrowego współzawodnictwa wywołała gra miejska .Trop wyznaczały  inskrypcje, ukryte rzeźby, detale architektoniczne, które po połączeniu z treścią karty startowej stawały się nagle czytelnymi wskazówkami prowadzącymi do finału. Uczniowie  mogli poczuć się jak bohaterowie „Kodu Leonarda da Vinci”.

- spacer po  śródmieściu z obowiązkowym spacerem po Starym Rynku , Biblioteką Raczyńskich , Muzem Narodowym i ............. skosztowaniem tradycyjnych poznańskich rogali świętomarcińskich

Muzeum Pałac w Rogalinie

We wnętrzach tej późnobarokowo-klasycystycznej rezydencji znajduje się muzeum, którego zbiory przybliżają historię arystokratycznego rodu Raczyńskich, mającego znaczący wpływ na historię Polski.

- Zamek w Kórniku

 W zamkowych komnatach zgromadzono przebogate zbiory muzealne. We wnętrzach znajdują się meble różnych stylów i epok, obrazy mistrzów polskich i europejskich, rzeźby, kolekcje numizmatyczne, militaria polskie i wschodnie, wyroby rzemiosła artystycznego z porcelany i srebra oraz zbiory etnograficzne i przyrodnicze z Australii i Oceanii. Nocami – jak głosi legenda – po parku i zamkowych komnatach przechadza się Teofila z Działyńskich Szołdrska--Potulicka, zwana „Białą Damą”.

Nie zabrakło też czasu na rozrywkę , zabawę ,  integrację  i rozwijanie umiejętności pracy w grupie, które mogliśmy potrenować rozwiązując zagadki w Escape Room . 

To była naprawdę ciekawa i udana wycieczka!

Zapraszamy do galerii zdjęć!

[!!-GALERIA1020-!!]