Aktualności

Wycieczka do Wrocławia klas 1-3

niedziela, 14 maja 2023

11 maja w ramach programu ,,Poznaj Polskę" klasy 1-3 pojechały na wycieczkę do Wrocławia. Na uczniów czekało mnóstwo atrakcji:

- Zwiedzanie Bazyliki pw. Św. Elżbiety połączone z grą miejską w centrum miasta. Uczniowie z wielkim zapałem poszukiwali w terenie wrocławskich krasnali. Ich uwadze nie umknął Papa Krasnal, Słupniki, Syzyfiki, Janinek, Motocyklista, Piernikarz, Gołębnik, Życzliwek czy Pomagajek. Uczniowie dostali naklejki odnalezionych krasnali, które z wielką radością naklejali na mapę. Wysłuchali również ciekawych legend dotyczących Wrocławia.

- Muzeum Iluzji. To miejsce, w którym można wejść w czarujący świat iluzji. Miejsce na pograniczu fantazji i rzeczywistości, w którym można przeciwstawić się grawitacji, rosnąć, kurczyć się i chodzić po ścianach.

- Centrum Historii Zajednia. Centrum Zajezdnia to miejsce nowoczesnych wystaw historycznych, projektów edukacyjnych i kulturalnych. Wystawa główna zaaranżowana w hali zajezdni jest poświęcona całej powojennej historii Wrocławia, Dolnego Śląska i innych regionów włączonych do Polski w wyniku II wojny światowej.

To była naprawdę ciekawa i udana wycieczka!

Zapraszamy do galerii zdjęć!

[!!-GALERIA1019-!!]