Aktualności

Przerwa na czytanie

środa, 02 listopada 2022
27 października uczniowie i nauczyciele ze SSP wzięli udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. "Przerwa na czytanie".
Wydarzenie organizowane jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.
Akcja odbywa się w Polsce już po raz 7 i jej celem jest pokazanie uczniom, że czytanie może być wspaniałą zabawą i sprawiać przyjemność.
Tego dnianasza szkoła zamieniła się w królestwo książek. Na przerwie, po trzeciej lekcji w auli szkolnejskupiła się całkiem pokaźna grupa pasjonatów słowa pisanego. Wspólnie czytaliśmy to, co każdy lubi i preferuje. Uczniowie przebrali się za ulubionego bohatera literackiego. Trzeba przyznać, że była to przerwa niezwykła, zupełnie odmienna od wszystkich dotychczasowych. Na pewno mniej gwarna, pełna skupienia i zaczytania. Na kolejnej przerwie, w nieco bardziej kameralnym gronie, uczniowie czytali w swoich salach lekcyjnych.
To był wspaniały dzień pełen literackich przygód.Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy podczas „Przerwy na czytanie”.