Aktualności

Europejski Dzień Języków

poniedziałek, 03 października 2022

Europejski Dzień Języków został ogłoszony przez Radę Europy, z inicjatywy Unii Europejskiej, w 2001 roku podczas obchodów Europejskiego Roku Języków i ma za zadanie zwrócić uwagę na to jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale i przez całe życie.


Wydarzenie to ma również podkreślić znaczenie wszystkich języków jakimi porozumiewamy się w Europie. Istnieje ponad 200 języków europejskich oraz wiele innych, używanych przez obywateli pochodzących z pozostałych kontynentów. To ważne dziedzictwo świadczące o naszej tożsamości, dlatego we wrześniu mieszkańcy starego kontynentu uczestniczą w tym święcie, biorąc udział w licznych imprezach kulturalnych.

Również w naszej szkole co roku obchodzimy to wydarzenie.  W tym roku uczennice klasy 8 - Klaudia, Oliwia, Wiktoria i Nadia przygotowały ciekawe quizy i zgadywanki językowe dla swoich młodszych koleżanek i kolegów z klas 1-4.  Nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego w klasach starszych zorganizowały dla uczniów lekcje na których uczniowie w formie zabaw i zagadek online rozpoznawali różne języki obce słuchając scenek językowych, oraz rozwiązując rozmaite quizy.

 

Mamy nadzieję, że nasze wspólne działania zachęcą uczniów do szukania różnorodnych sposobów nauki języków obcych i tym samym poprawią ich znajomość
języków.