Aktualności

2. dzień wycieczki klasy 8

niedziela, 12 czerwca 2022

Kolejne  atrakcje czekały na uczniów klasy 8. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie przemierzyli setki schodów i zeszli 135 m pod powierzchnię ziemi. Podziwiali  solankowe jeziora i przepiękne podziemne komory. Poznali  dawne narzędzia i maszyny górnicze oraz stosowane w przeszłości metody wydobycia i transportu soli.

W drugiej części dnia odbyli bardzo interesujące zajęcia w Muzeum Archeologicznym, gdzie najpierw mogli zobaczyć i wysłuchać historii o sarkofagach i mumiach egipskich. Wizytę zakończyły warsztaty , na których  własnoręcznie „mumifikowali” przygotowane przez siebie modele.

Ostatnim punktem zwiedzania było fascynujące Muzeum Iluzji Krakil. Świetnie się bawili przykuwającymi wzrok iluzjami. W dodatku okazało się , że mogą chodzić po suficie !