Aktualności

Sukces naszych uczniów w imprezach lekkoatletycznych w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2021-2022”.

środa, 11 maja 2022
Od końca kwietnia do 9 maja na Stadionie Miejskim w Świdnicy odbywały się zawody lekkoatletyczne w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2021-2022”.
Reprezentacja 21. uczennic i uczniów z kl. III-VI naszej szkoły uczestniczyła w drużynowych biegach przełajowych, które zaplanowane były na wtorek 26 kwietnia 2022 r.
Były to pierwsze zawody z cyklu siedmiu imprez lekkoatletycznych. 
Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych osobno dla dziewcząt i chłopców biegając na trzech przystosowanych do swoich możliwości dystansach. Każda szkoła wystawić mogła drużyny 4-osobowe, które ustawione na starcie jeden za drugim z liderem zespołu na czele rozpoczynały biegi. Zajęte miejsca na mecie poszczególnych czterech najlepszych reprezentantów danej szkoły dawały sumę punktów do klasyfikacji drużynowej, gdzie najmniejsza liczba punktów wskazywała zwycięzców.
Drużynowe biegi przełajowe to dyscyplina, w której startuje zazwyczaj największa liczba świdnickich szkół podstawowych.Miło nam poinformować, że w kategorii dziewcząt kl. V-VI zdobyliśmy III miejsce
Skład tej drużyny to: Klara Chęcińska, Matylda Dudycz, Izabela Wintoniak, Aniela Żek (wszystkie z kl. 6) oraz Amelia Jedlińska (z kl. 5 ) .
 Na pochwałę zasługują: Julia Matuszyk i Noah Bösch (oboje kl. IV), którzy zajęli w swoich biegach indywidualnie 6 miejsce 
Pierwszy raz startowaliśmy w kat. dziewcząt i chłopców w kl. III-IV.

7 maja miały miejsce kolejne zawody. 
Nasza sztafeta 4*100m dziewcząt w składzie :Dominika Bech, Klara Chęcińska, Bianka Salamon oraz Izabela Wintoniak zajęła III miejsce 
9 maja  odbyły się ostatnie zawody  był to czwórbój lekkoatletyczny 
Zespoły szkolne złożone z 6 chłopców i 6 dziewcząt startowały w czterech konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 600 m (dzw.) i 1000 m (chł.). Wyniki poszczególnych dyscyplinach były przeliczane na punkty, których sumy na koniec dawały miejsce drużyny dziewcząt i chłopców w rywalizacji szkół.
Nasze drużyny zajęły V miejsce w Świdnicy 
Na wyróżnienie zasługują wyniki najlepszych sportowców w naszych drużynach: Izabeli Wintoniak (60 m – 9,9 s. i skok w dal - 3,90 m) oraz Noah Bösch (60 m – 8,9 s. i skok w dal – 4,10 m), którzy uplasowali się w Top 5 zawodów ????????
Skład dziewcząt: Klara Chęcińska (kl. 6), Amelia Jelińska (kl. 5), Maja Michaliszyn (kl. 6), Bianka Salamon (kl. 6), Aleksandra Sowicz (kl. 6), Izabela Wintoniak (kl. 6).
Skład chłopców: Noah Bösch (kl. 4), Jakub Bukowski (kl. 5), Tomasz Gałka (kl. 6), Jędrzej Kościów (kl. 5), Tomasz Mazurek (kl. 5), Jakub Zieliński (kl. 5), rez. Ksawery Stasiak (kl. 5).
 
Gratuluujemy wszystkim uczestnikom !!!