Aktualności

I Powiatowe Rozgrywki Sudoku

piątek, 25 lutego 2022

Społeczna Szkoła Podstawowa po raz kolejny zorganizowała zawody w Sudoku. W tym roku po raz pierwszy odbyły się na szczeblu powiatowym.

 Finał poprzedziły szkolne  eliminacje, które  wyłoniły zawodników w dwóch kategoriach : klas 5-6 oraz 7-8. 24 lutego 2022  reprezentanci podstawówek powiatu świdnickiego  spotkali się u nas, aby zmierzyć się z tą niezwykle wciągającą grą.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali sudoku klasyczne 4x4, 6x6 i 9x9, a także sudoku diagonalne i nieregularne. O kolejności zajmowanych miejsc decydowało poprawne wypełnienie łamigłówek i czas ich rozwiązania. Po zaciętych dwurundowych zawodach wyłoniono najlepszych zawodników.

W klasach 5-6 tytuł Mistrza Sudoku zdobył Karol Bujak ze Społecznej Szkoły Podstawowej, drugi był Wojciech Piotrowski z SP 4 w Świdnicy, z kolei trzecie miejsce zajęła Alicja Iwen z SP 4 w Strzegomiu.

W klasach 7-8 Mistrzem Sudoku została Hanna Kiebuła z SP 4 w Świdnicy, wyprzedzając drugiego Adama Kownackiego ze Społecznej Szkoły Podstawowej oraz trzecią Weronikę Zbyrowską z NSP "Bliżej dziecka" w Świdnicy.