Aktualności

Lapbookowa nauka - lekcja otwarta dla Pierwszaków

sobota, 20 listopada 2021

17 listopada uczniowie klasy 2 zaprosili Pierwszaków wraz z wychowawcą Panią Jolantą Lawer oraz Pana Dyrektora Tomasza Całkę na lekcję otwartą pt. Lapbookowa nauka, gdzie zaprezentowali swoje kreatywne prace z ostatnich trzech miesięcy.

Na początku zajęć został wyświetlony krótki film pt. Przepis na lapbook, który wyjaśnił Pierwszakom czym jest lapbook i jak go samodzielnie zrobić.

Lapbook to rodzaj teczki tematycznej z maksymalnie dużą ilością zakładek, kieszonek, kopert, schowków,  które zawierają informacje na określony temat. Zabawa polega na tym, że każdy rodzaj informacji przekazany zostaje w inny, ciekawy i zaskakujący sposób. Rozwija kreatywność, zdolności manualne, umiejętność planowania oraz uczy cierpliwości.

Następnie uczniowie przeszli do prezentacji wybranych lapbooków, które dotyczyły następujących tematów: Spotkanie z lekturą Brzydkie Kaczątko, Jesienny Lapbook oraz Polska, moja ojczyzna. Prace zawierały dużo ciekawostek, zagadek i kolorowych obrazków. Każdy lapbook był inny i wyjątkowy.

Na koniec Pierwszaki oglądały wszystkie prace swoich starszych kolegów oraz przyjęły zaproszenie na wspólne warsztaty, gdzie razem z uczniami klasy 2 stworzą Zimowe Lapbooki.

Zapraszamy do galerii zdjęć!