Aktualności

IX Turniej Szachowy o Mistrzostwo Szkoły Społecznej

wtorek, 26 października 2021

We wtorek 26 października odbył się  Turniej Szachowy o  Mistrzostwo Szkoły Społecznej, zorganizowany przez instruktora szachów i głównego sędziego tych zawodów pana Marcina Korzekwę. IX Mistrzostwa Społecznej Szkoły Podstawowej zgromadziły rekordową liczbę 84 uczestników. Trudno znaleźć drugą taką szkołę, w której ponad 2/3 uczniów bierze udział w szkolnych mistrzostwach! Turniej został rozegrany na dystansie pięciu rund w czterech grupach: dziewcząt z klas 1-3, chłopców z klas 1-3, dziewcząt z klas 4-8 oraz chłopców z klas 4-8. 

Wśród dziewcząt z klas młodszych  zwyciężyła Matylda Żek  z klasy 2. Drugie miejsce zajęła Asia Sawko z klasy 1 , a trzecie Zosia Chroniowska z klasy 3. Wśród chłopców z klas 1-3 zwyciężył Kornel Waligóra z klasy 2. Drugi był Karol Reczyński z klasy 3, a trzeci Filip Stasiak z klasy 2. 

W turnieju klas starszych zwyciężyli: Aniela Żek z klasy 6, drugie miejsce Klara Chęcińska z klasy 6  oraz miejsce trzecie Maja Perlikowska z klasy 5.

Wśród chłopców bezkonkurencyjnym okazał się Sławek Bancarewicz z klasy 4, miejsce drugie Kuba Bukowski z klasy 5, a miejsce trzecie Kuba Zieliński klasa 5.


Zapraszamy do fotorelacji

https://hetman-mk.pl/ix-szachowe-mistrzostwa-szkoly-spolecznej-swidnica-26-10-2021/?fbclid=IwAR3MAJg9pQLec60QiTpngeVFTcv7-mcKJGrl7GEYC-MtkeTuh4daz5uMU

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz entuzjastom tej królewskiej gry !!!!